banner461
banner195

Nevşehir’de Halit Ertuğrul Konferansı Düzenleniyor

Nevşehir İlim ve Kültür Vakfı ile Çare Derneği Nevşehir Temsilciliği tarafından,”Aile ve Gençlik Eğitimi” konulu konferans düzenleniyor.

Nevşehir’de Halit Ertuğrul Konferansı Düzenleniyor
03 Aralık 2012 Pazartesi 12:03

banner143
banner134

 Nevşehir İlim ve Kültür Vakfı ile Çare Derneği Nevşehir Temsilciliği tarafından,”Aile ve Gençlik Eğitimi” konulu konferans düzenleniyor. Eğitimci-Yazar Dr. Halit Ertuğrul Konferans verecek...

 

Konuşmacı: Eğitimci- Yazar Doç. Dr.Halit ERTUĞRUL

Yer: Kapadokya Kültür Merkezi

Tarih: 07 Aralık 2012 Cuma

Saat: 19:00

Dr. HALİT ERTUĞRUL KİMDİR?

 

Eğitimci-Yazar Dr.Halit Ertuğrul, Adıyaman'ın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehir'de okudu.

 

Niğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünü bitirdi.

Cumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümünde "Aile Yönetimi ve Problemleri" konusunda YÜKSEK LİSANS; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü'nde de "Aile ve Gençlik İletişimi" konusunda DOKTORA yaptı. Çalışmalarını "Aile ve gençlik problemleri" alanında yoğunlaştırdı.

 

Yurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

 

Millî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilâtına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı olarak çalıştı.

 

Akademik çalışmalarını tamamlayan Dr.Halit Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı.

 

Meslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında elliden fazla kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Ayrıca, kitaplarının bazıları da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edildi.

 

Yayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel ve Ateşte Yeşerdim gibi bir çok eserleri baskı rekorları kırdı. Bundan dolayı da YILIN YAZARI seçildi.

 

Bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda ödül alan Dr.Halit Ertuğrul, ayrıca YILIN ÖĞRETMENİ de seçildi.

 

Eğitimci – yazar Dr. Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
herhangi biri - 6 yıl önce
ya konferansın videosunu felan paylaşsanız