banner461
banner195

Nevşehir'de Halk Oyunları Ve Türk Halk Müziği Topluluğu Koro Eğitimi Başlıyor

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 2015-2016 eğitim ve öğretim dönemine ait Halk Oyunları Eğitimi ile Türk Halk Müziği Koro eğitimlerine başlanıyor.

Nevşehir'de Halk Oyunları Ve Türk Halk Müziği Topluluğu Koro Eğitimi Başlıyor
07 Ekim 2015 Çarşamba 16:50

banner143
banner134

 Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde,  2015-2016 eğitim ve öğretim dönemine ait Halk Oyunları Eğitimi  ile Türk Halk Müziği Koro eğitimlerine başlanıyor.

Nevşehir’de müzik kültürünün yaygınlaşması ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen her yaş grubundaki vatandaşların becerilerinin de değerlendirilmesi çerçevesinde, Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü her dönem olduğu gibi 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde de bir dizi eğitim çalışmaları yürütüyor.

Toplumdaki müzik kültürünün daha etkin hale getirilmesi ve  çocukların yanı sıra gençlere Türkiye’nin çeşitli yörelerine ait halk oyunlarının öğretilmesi amacıyla Halk Oyunları eğitim kursları düzenleniyor.

Hafta içi düzenlenen Halk Oyunları eğitimlerinin yanı sıra, Nevşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu’nda yer almak isteyen  her yaş grubundan kişilerin katılabileceği Türk Halk Müziği Koro eğitimini de başlandı.

Her Salı günü Şef Mehmet İzci yönetiminde Türk Halk Müziği Topluluğu çalışmaları gerçekleştirilirken, Çarşamba günleri de  Halk Oyunları eğitim çalışmaları Nevşehir Belediyesi  Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.