banner461
banner195

Nevşehir'de Halk Oyunları Yarışmaları Hafta sonunda Yapıldı

2015 – 2016 Eğitim öğretim yılı Okul sporları faaliyet takviminde yer alan Halk Oyunları Müsabakaları ve Kulüpler il birinciliği müsabakaları Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda yapıldı.

Nevşehir'de Halk Oyunları Yarışmaları Hafta sonunda Yapıldı
16 Şubat 2016 Salı 13:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 2015 – 2016 Eğitim öğretim yılı Okul sporları faaliyet takviminde yer alan Halk Oyunları Müsabakaları ve Kulüpler il birinciliği müsabakaları Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda yapıldı.

Müsabakaya Minikler kategorisinden 8 takım, yıldızlar kategorisinden 8 takım, gençler kategorisinden 4 takım ve kulüpler den de 3 takım olmak üzere toplam 23 takım katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürlüğümüzce düzenlenen müsabakalarda; minikler düzenlemesiz dalında; Mehmet Gülen ilkokulu birinci, Göreme ilkokulu ikinci, Necip Fazıl Kısakürek ilkokulu üçüncü ve Çardak ilkokulu dördüncü, Yıldızlar Geleneksel dalında; Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Göreme Ortaokulu ikinci, Nisan Ortaokulu üçüncü ve Toki 125. Yıl ortaokulu dördüncü, Gençler Geleneksel dalında; Nevşehir Lisesi birinci, Nevşehir Kız Anadolu İmam hatip lisesi ikinci, Ürgüp Kılıçarslan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi üçüncü ve Nenehatun Mesleki Teknik Lisesi dördüncü oldu.

Kulüpler Gençler Geleneksel dalında Gençlik Spor Kulübü birinci, Kulüpler Gençler Stilize dalında ise Kapadokya Göreme Spor Kulübü birinci oldu.

Ayrıca Necip Fazıl Kısakürek ilkokulu işitme engelliler özel sınıfının, işitme engelliler gösteri ekibi muhteşem bir gösteri sergiledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.