banner461
banner195

Nevşehir'de Hükümlü ve tutuklulara moral konseri

Nevşehir Ceza İnfaz Kurumu Mahkumlarına Moral Motivasyo Konseri düzenledi.

Nevşehir'de Hükümlü ve tutuklulara moral konseri
30 Eylül 2014 Salı 10:36

banner143
banner134
Nevşehir Ceza İnfaz Kurumunda  bulunan hükümlü tutukluların moral motivasyonunu düzeltmek ve stres atmaları için Niğdeli yerel sanatçılar Abdullah Kara, Celal Yüksel ve Kazım Balcı’dan  oluşan  sanatçı grubu tarafından doyumsuz bir konser verilmiştir.

Türk Halk Müziği konseri mahkumlar tarafından büyük beğeni gördü. Yaklaşık 1,5 saat süren konser personel ve mahkumları coşturdu. Sanatçılar özellikle hareketli parçaları seslendirirken Mahkumlar, sahnede oynayarak eşlik ettiler. Konser sonunda, hükümlü ve tutuklular sanatçılara ceza infaz kurumunda yapmış oldukları çinileri takdim
  ettiler. Mahkumların keyifli bir vakit geçirdiği programın  sonunda bu tür etkinliklerin moral motivasyonları açısından daha sık yapılması gerektiğini dile getirdiler.

     Ceza infaz kurumu müdürü Ali BAŞEKİN, konsere hiçbir maddi beklenti olmadan teşrif eden sanatçılara  teşekkür etti. Ali BAŞEKİN, Bu tür  etkinliklerin aralıksız olarak devam edeceğini  ve moral motivasyon yönünden kurum idaresi olarak hükümlü-tutuklulara sürekli destek olunacağını ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.