banner461

Nevşehir'de İki Eğitimcinin Kavgası Sendikaları da Karşı Karşıya Getirdi

Avanos ilçesine bağlı Kalaba kasabasında iki eğitimcinin kavgası Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen sendikalarını karşı karşıya getirdi.

Nevşehir'de İki Eğitimcinin Kavgası Sendikaları da Karşı Karşıya Getirdi
07 Ocak 2016 Perşembe 14:16

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Avanos ilçesine bağlı Kalaba kasabasında iki eğitimcinin kavgası Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen sendikalarını karşı karşıya getirdi.

Avanos ilçemizin Kalaba kasabasında Kazım Karabekir Ortaokulu müdürlüğünü yürüten ve aynı zaman da Eğitim-Bir-Sen üyesi olan İmdat Berk’i, Avanos Türk Eğitim-Sen Temsilcisi olduğu belirtilen ve aynı kasabada sınıf öğretmeni olarak görev yapan Memiş Bülbül isimli şahıs tarafından Okul müdürüne fiili saldırıda bulunarak darp etti.

Okul müdürü baygın bir vaziyette Ambulans ile Nevşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.Doktorlar tarafından yapılan kontroller sonucunda Hayatı tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığı ise; “Bugün okul çıkışı Avanos İlçesi Kalaba Kazım Karabekir ortaokulunda birlikte gidiş geliş yaptığı meslektaşını okuldan almak için ilgili okula giden Avanos İlçe temsilcimiz Memiş Bülbül, okul yöneticisi tarafından sözlü ve fiili saldırıya uğramıştır. İlgili okul müdürü kendi okulunda yaşadığı sorunlardan ötürü temsilcimize önce sözlü sonra da fiili saldırıda bulunarak temsilcimizi darp etmiş ve Nevşehir'de eğitimin huzuruna adeta darbe vurmuştur. Temsilcimize sözlü olarak saldırı gerçekleştiren ilgili okul müdürü ardından temsilcimize fiili darp gerçekleştirerek bir insana, bir eğitimciye ve bir okul müdürüne yakışmayacak tavırlar sergilemiştir. İlkeli, onurlu ve kararlı sendikacılığın adı olan Türk Eğitim-Sen'in Avanos İlçe Temsilcisi Memiş Bülbül olayın ardından Nevşehir Devlet Hastanesi'ne getirilmiş ve doktor kontrolünden sonra 10 gün adli rapor ve 3 günlük iş göremez raporu ile taburcu edilmiştir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi adeta suç bastırır nitelikte olan kişiler, işi sendikal bir mücadele gibi gösterme gayreti içerisine girerek, olayı basına yansıtmayı tercih ederek işin reklam boyutuna oynadıklarını adeta gözler önüne sermiştir. Okullarda huzuru ve çalışma barışını sağlamak yerine şiddeti hoş gören anlayış ile hareket eden yöneticileri bir kez daha kınadığımızı belirtir, ilçe temsilcimizin dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da yanında olduğumuzu belirterek kamuoyuna saygılar sunarız” açıklamasında bulunuldu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.