banner461
banner195

Nevşehir'de İkinci El Eşya Alım - Satımına Yeni Düzenleme

Nevşehir’de Valilik ve İl Emniyet Müdürlüğü ikinci el eşya alım ve satımına yeni düzenleme getirdi. Yeni uygulamaya göre eşyayı alan da, satan da artık kimlik bilgilerini vererek eşya alıp satımı yapabilecek.

Nevşehir'de İkinci El Eşya Alım - Satımına Yeni Düzenleme
22 Mayıs 2013 Çarşamba 09:43

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de Valilik ve İl Emniyet Müdürlüğü ikinci el eşya alım ve satımına yeni düzenleme getirdi. Yeni uygulamaya göre eşyayı alan da, satan da artık kimlik bilgilerini vererek eşya alıp satımı yapabilecek.

 

Nevşehir Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel ve Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş’ın olurları ile ilimizde ikinci el eşya alım satımı yapan işyeri sahipleri eşya alım ve satımı esnasında forum düzenleyecekler. Bu forumda eşyayı alan ya da satanın kimlik bilgileri, alınan ya da satışı yapılan malın özellikleri, teknik özellikleri yer alacak. İkinci el eşya alım satımı yapan işyeri işletmecileri bu evrakı 1 yıl süreyle saklayacaklar.

 

Söz konusu forumun düzenlenmemesi durumunda ise Kabahatler kanununun Hukuka uygun olarak verilen emre aykırı hareketten işyeri sahiplerine işlem yapılabilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.