banner461
banner195

Nevşehir'de Jandarma Trafik Timlerinden Traktör Sürücülerine Egitim ve Denetim

Avanos İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timleri Traktör kazalarını önlemek için traktör sürücülerine hem eğitim veriyor hemde denetliyorlar...

Nevşehir'de Jandarma Trafik Timlerinden Traktör Sürücülerine Egitim ve Denetim
01 Ekim 2014 Çarşamba 16:32

banner143
banner134

 Avanos İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timleri Traktör kazalarını  önlemek için traktör sürücülerine  eğitim veriyor.Özellikle Jandarma ekipleri tarım sezonu olması sebebiyle daha sıklıkla karayoluna çıkan traktör sürücülerine karşı denetimlerini artırdı.

Havaların ısınması ve tarım sezonunun başlaması ile birlikte İlçe Jandarma trafik ekipleri,ilçe giriş çıkışlarında başlattıkları denetimlerde, traktör sürücülerinin karışmış olduğu trafik kazalarını önlemek amacıyla, traktör sürücülerine yönelik traktör römorklarında üçgen reflektör, kabinlerinde ise flaşörlü yanıp sönen sarı lamba bulundurulması ve özellikle akşam saatlerinde traktör ile karayoluna çıkılmaması konusunda uyarıda bulundular.

Avanos İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timleri, karayolları trafik güvenliği eylem plan kapsamında çalışmalarına ara vermeden devam ederek , en ucra köşelere kadar gidip traktör sürücülerine uymaları gereken trafik kurallarını anlatarak özelikle tarlalardan , tali yollardan kara yoluna çıkarken dikkatli olmaları, ışık donanımlarının ve romorklara takılan reflektör ve ışık donanımlarının tam olması konusunda bilgiler veriyor.

 Haber:Kemal Çelik / Kızılırmak Avanos Gazetesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet yolyapan - 4 yıl önce
avanos ilçe jandarma komutanlığına çok çok tşk ederim. sadece avanos da olmasın bütün diğer il ve ilçelerde de denetlensinler. ölüm makinaları bunlar