banner461
banner195

Nevşehir'de Kadın Danışma Merkezi Eğitim Seminerlerini Sürdürüyor

Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, psikolojik destek, hukuksal destek ve sosyal danışmanlık desteğinin yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlara ve kadın gruplarına yönelik eğitim seminerlerine devam ediyor.

Nevşehir'de Kadın Danışma Merkezi Eğitim Seminerlerini Sürdürüyor
22 Şubat 2016 Pazartesi 15:22

banner143
banner134
Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, psikolojik destek, hukuksal destek ve sosyal danışmanlık desteğinin yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlara ve kadın gruplarına yönelik  eğitim seminerlerine devam ediyor.

2014 yılında Nevşehir Belediyesi tarafından hizmete kazandırılan Kadın Danışma Merkezi yöneticilerince verilen eğitimlere, çeşitli Kuran-ı Kerim ve din bilgisi eğitiminin verildiği merkezlerdeki  eğiticiler başta olmak üzere genç kız ve kadınlar katılıyor.

 Eğitim seminerlerinde,   çocuk istismarı başta olmak üzere çocuğa kötü davranışların bilerek veya bilmeyerek de olsa çocuğun ihmal ve istismarına neden olduğu örneklerle anlatılıyor.

Seminer süresi içinde; bu kapsamda koruyucu ve  önleyici çalışmaların neler olduğu, sürecin çocuklara ve ergenlere nasıl anlatılması gerektiği konusunda bilgiler aktarılıyor.

Nevşehir’de kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi ve azaltılması adına Kadın Danışma Merkezi olarak verilen eğitimler ve seminerler ile kadın erkek tüm bireylerin bu yönde farkındalık  kazanması ve sağlıklı kişilik gelişimi desteklenerek, toplum sağlığına önemli katkılar sağlanması hedefleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.