banner461
banner195

Nevşehir’de Kadın Olmak Zor

Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Demirbilek, Nevşehir toplumunun özellikle dul kadına bakış açısının değişmesini beklediklerini dile getirdi.

Nevşehir’de Kadın Olmak Zor
21 Ekim 2014 Salı 14:02

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Demirbilek, Nevşehir toplumunun özellikle dul kadına bakış açısının değişmesini beklediklerini dile getirdi.

Demirbilek, “Kadın olarak Nevşehir yaşamak zor. Zira ülkemiz kadınlarının büyük bir bölümünün karşı karşıya kaldıkları sorunların daha fazlasını küçük bir şehir olarak bizler burada yaşıyoruz. Örneğin kadına istihdam oranı çok düşük. Seçimlerde kadınımıza beklenen oranda yer verilmiyor. Seçilmiş kadın sayımız çok az. Şiddet görüyoruz. Kol kılır yel içinde kalır denilerek şiddeti hazmetmek durumunda bırakılıyoruz. Hele Nevşehir dul bir kadın olmak daha da zor. Zira eşi vefat etmiş ya da geçimsizlik nedeniyle eşinden boşanmış bir kadına toplumun ön yargılı yaklaşması çok utanç verici. Dul bir kadına adeta potansiyel cinsel obje olarak bakılıyor. Bu da dul bir kadının topluma karışmasına en büyük engel” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yazikkkk - 4 yıl önce
toplumda erkegin onune gecen onu dinlemeyen sonrada kadin olmak zor diyen karmasik birisi tavirlarinizi biraz duzeltirseniz hak ettiginiz yeri bulursunuz/ ayrica cok konusuncada cok cirkinlesiyosunuz
Avatar
eşitlik - 4 yıl önce
kadın erkek eşitliği diye tutturdunuz ama beklentilerinizde hep ayrımcılık var. herkes haddini bilirse sorun kalmaz. ben kadınım herşeyi bilirim derseniz iş te bulamazsınız eş de.