banner461
banner195

Nevşehir'de Kamu, Üniversite Ve Sanayi İşbirliği Destekleri Bilgilendirme Toplantısı

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Türkiye genelinde başlattığı Kamu Üniversite ve Sanayi İşbirliği uygulaması için start verildi.

Nevşehir'de Kamu, Üniversite Ve Sanayi İşbirliği Destekleri Bilgilendirme Toplantısı
24 Mart 2015 Salı 10:30

banner143
banner134

BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI’NDAN KAMU ÜNİVERSİTE VE SANAYİ İŞBİRLİĞİ DESTEKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Türkiye genelinde başlattığı Kamu Üniversite ve Sanayi İşbirliği uygulaması için start verildi.  Bakanlığın, birbirlerine yakın illerde bölgesel olarak AR-GE projeleri destekleri ve bilgi alışverişinin yanı sıra  ortak teknoloji kullanımını da hedefleyen projenin bilgilendirme toplantısı 27 Mart 2015 tarihinde saat 15.00’da NTSO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek. Toplantıda ayrıca KOSGEB İl Müdürü tarafından “KOBİ PROJE DESTEK PROGRAMI” hakkında bilgilendirme yapılacak.

Bilgilendirme Toplantısı ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, bu projede amacın illerde kamu, üniversite ve sanayi işbirliğinin sağlanmasının yanı sıra bölgesel bilgi ve teknoloji kullanımının da hedeflendiğini belirterek, “Gelişme ve  AR-GE çalışmalarına önem veren sanayi kuruluşlarına akademik desteğin yanı sıra kamu desteği sağlayarak bu gelişme sürecini hızlandırmak. Özellikle Anadolu Sanayicileri şu anda Avrupa Birliği, yada Devlet tarafından verilen bir çok hibe ve proje desteklerinden habersiz. Amacımız büyümeyi hedefleyen sanayicilere akademik ve kamu desteği sağlamak.” Dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
halk - 3 yıl önce
laf çok iş yok
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
sizde tarafsınız yazdıklarımı niye yayınlamıyorsunuz ili erkan tan gönderelim
Avatar
F.D. - 3 yıl önce
benim yazdiğim yorumun devamini yayinlarsaniz sevinirim
Avatar
bir bilen - 3 yıl önce
ticaret ve sanayi odasının bu memleket için neler yaptı herkes tarafından bilinmektedir. inkar etmeyelim
Avatar
F.D. - 3 yıl önce
lütfen kurumu eleştirirken kurumun nevşehir için neler yaptiğini araştirin, üniversite binasi için maddi destek, öğretim görevlilerinin kayseriden nevşehire ders vermeleri için araç tahsisi,turizm gelişsin diye uçak seferlerinin doluluk maddi katki payi
Avatar
sevban - 3 yıl önce
siyasilerden daha çok yatrımlarda imzası var ama bilen e
Avatar
dedikodu - 3 yıl önce
"halk" rumuzlu arkadaş, bir gün oda'ya uğradın mı? oda'nın herhangi bir etkinliğine katıldın mı? yetkililere bir gün sizler neler yapıyorsunuz? bizden aldığınız aidatları ne yapıyorsunuz? diye sordun mu? bir dinle ondan sonra konuşmak sonuna kadar senin hakkın..