banner461
banner195

Nevşehir’de Kur’an Kursu Öğreticileri Yemekte Buluştu

Nevşehir il Müftülüğü bünyesinde görev yapan Kur’an kursu öğreticileri 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle yemekte bir araya geldi.

Nevşehir’de Kur’an Kursu Öğreticileri Yemekte Buluştu
27 Kasım 2012 Salı 14:54

banner143
banner134

 Nevşehir Aile İrşad ve Rehberlik Bürosu adına Özel Günler Kutlama Başkanı Nurtop Aydın’ın organize ettiği yemek, Köfteci Kirli Ahmet Ustan’ın yerinde verildi. Yemek programı hem bir kutlamaya, hem de hocaların buluşma ve kaynaşmasına vesile oldu.

            Programa İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftü Yardımcısı Nazım Haksever ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

            İl Müftüsü Yakup Öztürk, yemek öncesi öğretmenler günü nedeniyle yaptığı konuşmasında; “Cemaate ve öğrenicilere dedim ki, öğretmenlerinize saygı duyun ve değer verin. Çünkü hepimiz bir öğretmenin eseriyiz. Hangi makam ve mevkide olursak olalım bizi bir öğretmen yetiştirdi. Öğretmenlerimiz bir çiçek gibidir. Her birinin değişik ve farklı kokusu vardır. Yavrularınıza, çocuklarınıza söyleyin o çiçeklerden koklasınlar, o çiçeklerin özünü alsınlar, kendi bünyelerinde birleştirsinler, arı gibi bal yapsınlar, o ballarıyla da kendileri de mutlu olsun, aileleride mutlu olsun, Millette mutlu olsun. Yani o toplum bu millet öğretmenlerin eseridir dedim. Sizinde göreviniz öğretmenliktir, ben gününüzü tebrik ediyor, bu kutsal vazifenizde başarılar diliyorum. Bu programı düzenleyen ve organize edenlere de teşekkür ediyorum” dedi

            Program sonrası yemek duasını müftü yardımcısı Nazım Haksever yaparken, Kur’an kursu öğreticisi Nurtop Aydın’ın organize ettiği program oldukça keyifli geçti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.