banner461
banner195

Nevşehir'de Mahalle Sayısı 21’de Sabit Kaldı

Nevşehir İl Merkezinde kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle resmi kişiliklerini kaybeden mahallelerin yerine yeni mahalle kurulmasının düşünülmediği belirtildi.

Nevşehir'de Mahalle Sayısı 21’de Sabit Kaldı
03 Ocak 2015 Cumartesi 16:59

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Merkezinde kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle resmi kişiliklerini kaybeden mahallelerin yerine yeni mahalle kurulmasının düşünülmediği belirtildi.

Konuya dair açıklamalarda bulunan Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, ilimizde Nevşehir Belediyesinin şu an için yeni bir mahalle oluşumunu düşünmediğini dile getirdi.

TOKİ ve Nevşehir Belediyesi işbirliğinde ilimiz merkezinde gerçekleştirilen ve ilk etapta Kale ve civarındaki mahallelerde uygulanan Kentsel Dönüşüm Uygulaması nedeniyle şehrin en eski yerleşim alanlarında mahalleler boşaltılmış ve yerel seçimle birlikte bu mahallelerin resmi kişilikleri de ortadan kaldırılmıştı.

30 Mart yerel seçimlerinin ardından 21 Mahalleye düşen Nevşehir il merkezinde yeni bir mahalle oluşumuna şu an için gidilmesinin düşünülmediğine dikkat çeken Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, ilerleyen zamanlarda Nevşehir Belediyesinin bu konuda yeni bir çalışma içerisine girebileceğini de dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
aydın - 3 yıl önce
nevşehirin ufkunu açmakla övünenler on iki tane tarihi mahalleyi ve su sebilini bir çırpı da yok ettiler.bu mahalleler adeta tarihten silindi bu mu ileri görüşlülük,vatanseverlik ,inanın kahroluyorum,milli hafızamız adeta siliyor ve biz bakıyoruz
Avatar
ilahi tesadüf - 3 yıl önce
damat ibrahim paşa tarafından üç yüz yıl önce kurulan mahalleler bugün damat hasan paşa tarafından ortadan kaldırıldı bunun adına da hizmet deniyor , ne ilahi bir tesadüf