banner461
banner195

Nevşehir'de Muhtarın Sigorta Beklentisi Sürüyor

Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde bulunan mahalle ve köy muhtarlarının sigorta güvencesine kavuşabilmesi için beklentiler sürüyor.

Nevşehir'de Muhtarın Sigorta Beklentisi Sürüyor
18 Ocak 2016 Pazartesi 16:20

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde bulunan mahalle ve köy muhtarlarının sigorta güvencesine kavuşabilmesi için beklentiler sürüyor.

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, geçtiğimiz aylarda muhtarların her ay 15’er gün üzerinden sigortalarının devlet tarafından yapılıp, sigorta süreçlerinin bir ay sayılması gibi bir konunun gündeme gelmesine karşın konunun açıklığa kavuşmasını beklediklerini dile getirdi.

Muhtarların sosyal güvencesinin olmasının günümüz şartlarında elzem bir konu haline geldiğine dikkat çeken Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, bazı büyükşehirlerde muhtarlara büro giderlerinin karşılanması üzerine yapılan değişikliğin ve bazı illerde belediyelerce yapılan muhtar evi projelerinin muhtarlar adına sevindirici gelişmeler olmasına karşın sigorta konusunun da bir an önce açıklığa kavuşturulmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.