banner461
banner195

Nevşehir'de Paralel Yapı Operasyonu 1 Gözaltı

Emniyette ''paralel yapı'' iddialarına ilişkin 21 polisin gözaltına alınması amacıyla İçerisinde Nevşehir'in de bulunduğu 9 ilde operasyon başlatıldı.

Nevşehir'de Paralel Yapı Operasyonu 1 Gözaltı
08 Şubat 2015 Pazar 11:56

banner143
banner134
Emniyette ''paralel yapı'' iddialarına ilişkin 21 polisin gözaltına alınması amacıyla İçerisinde Nevşehir'in de bulunduğu 9 ilde operasyon başlatıldı.

İçerisinde Nevşehir'in de bulunduğu 9 ilde yapılan operasyonlarda 21 polis gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında Nevşehir'den 1 kişi göz altına alındı.

21 POLİS CASUSLUK İDDİASIYLA GÖZALTINA ALINDI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 22 Temmuz'da gerçekleştirilen emniyette ''paralel yapı'' iddialarına ilişkin yürütülen ''casusluk'' soruşturması kapsamında, 21 polis hakkında daha gözaltı kararı alındı.
9 İLDE ORTAK OPERASYON
Savcılığın talimatıyla harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde İstanbul, Zonguldak, Nevşehir, Kırşehir, Afyonkarahisar'ın da arasında bulunduğu 9 ilde operasyonlara başladı. Hakkında gözaltı kararı bulunan polisler arasında rütbelilerin de bulunduğu öğrenildi.
HAKAN FİDAN'I DİNLEMİŞLERDİ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 22 Temmuz'da başlatılan soruşturma kapsamında bazı emniyet görevlileri şüpheli sıfatıyla gözaltına alınmıştı. Şüphelilerin, ''sözde Selam Tevhid'' örgütü kurulduğu iddiasıyla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve bakanlarının, diğer ülke yetkilileri ile görüşmelerini kaydettikleri, MİT Müsteşarı'nı kod adıyla örgüt üyesi olarak dinledikleri, yasa dışı dinleme ve casusluk yaptıkları iddia edilmişti.

Haber: Haber7

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tufan - 3 yıl önce
Sıktı artık parelel işi oyuncak oldu.Kabak tadı verdi her şey birbirine karışmaya başladı.Yeter artık usandık.
Avatar
az bile - 3 yıl önce
inlerine gireceğiz bu vatanı satmak ne demekmiş polis misiniz israil uşagı mı hayırdır?
Avatar
halk - 3 yıl önce
süsleye süsleye bitiremediler delilleri şu tarihte söyleyeceğiz dediler fıs çıktı tayyip kötü bitecek saglam bitirecekler belli.neyse tarih gösterecek.
Avatar
hasan - 3 yıl önce
Sabırlı ol hemşerim bu dürzülerin pisliklerini ortaya döküldükce yok ya olamaz demesseniz bende neyim sabır
Avatar
dikey limit - 3 yıl önce
geçenlerde havalar bi ısındı sonra soğudu ya bu da paralelin işiymiş.bu sene kayısı erik neyim soğuk alsın da pahalı olsun diye yapmışlar.:)