banner461
banner195

Nevşehir'de Pide Ekmeğin Saltanatına Talip

Nevşehir'de en önemli beslenme alışkanlıklarından olan ve içine çeşitli gıda ürünleri katılan pideler ekmeğin saltanatına talip.

Nevşehir'de Pide Ekmeğin Saltanatına Talip
25 Ekim 2015 Pazar 23:00

banner143
banner134
Türkiye’nin hemen hemen bütün illeri beslenme alışkanlıkları ile de farklılıklar içeriyor. İlimiz Nevşehir'in en önemli beslenme alışkanlıklarından biri de içine çeşitli gıda ürünleri katılan pideler.

Her ne kadar uzmanlara göre kollestrol ve sağlıklı beslenme aşamasında çok tavsiye edilmese de gerek iş yoğunluğu gerekse hazırlanması kolay olduğu için vatandaşların en büyük tercihlerinden biri olan pide, fırıncıların da en önemli geçim kaynağını oluşturuyor. 


Kuşbaşılı, Patatesli, Kıymalı, Peynirli ve kaşarlı gibi birçok çeşitte yapılan pidelerin özellikle vatandaş tarafından en çok tercih edileni kara fırın diye tabir edilen pide yapımına özel tasarlanmış fırınlarda yapılan pideler.

İşte bu daNevşehir Usulu :“Guru gıymalı“ Pide ...


Efendim Yurt Dışı ve yurt içinden gelen yoğun istek üzerine Nevşehir in unutulmaz ve değişilmez Damak tadında son nokta "Guru gıymalı" pide Resimlerini sizlerle paylaşıyoruz .Nevşehirin dünden bugüne en büyük kültür tadı pidelerimizi biz yerken sizleride Nevşehir de hiç uğraşmadan Konyalı Ömer ustanın mekanında o muhteşem pide lezzetine davet ediyoruz.Afiyet olsun efendim...
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.