banner461
banner195

Nevşehir’de Sağlık Çalışanları Terörü Protesto Etti

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube si ile Nevşehir de Sağlık çalışanları mesaiye Terörü protesto ile başladılar.

Nevşehir’de Sağlık Çalışanları Terörü Protesto Etti
26 Eylül 2012 Çarşamba 11:40

banner143
banner134

 Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube si ile Nevşehir de Sağlık çalışanları mesaiye Terörü protesto ile başladılar.

 

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi ve Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Turgay Çetin, terör olaylarını protesto etmek için yapacağı konuşmasına başlamadan önce katılımcıları, Bu Vatan uğruna kurtuluş mücadelesi veren Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile kalleş terör saldırılarıyla şehit olan Türk evlatları anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşını okumaya davet etti.

 

ÇETİN daha sonra yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti…

 

 

 

“Şehitlerimizin kanlarıyla sulayarak vatan yaptığı topraklarımız üzerinde hain emeller besleyen eli kanlı caniler, neredeyse her gün birkaç evladımızı şehit eder duruma gelmiştir.

 

 

 

Uzun soluklu ve küresel bir planla, milletimizin teröre karşı duyarlılığı yok edilmek, direnci kırılmak istenmektedir. Ama bu topraklarda ateş sadece düştüğü yeri yakmaz. Birimizin derdi hepimizin derdidir. Birimizin acısı, hepimizin yüreklerini dağlar. Bu nedenle bu milleti yok etmek için kurulan bütün hain planlar bozulmaya mahkûmdur.

 

 

 

Unutmayalım ki; bizler rahat yataklarımızda uyurken, 20 yaşındaki gencecik evlatlarımız, soğukta, sıcakta; gece, gündüz, yağmur, çamur demeden nöbet tutuyor, çatışmaya giriyor. Bu topraklarda ezanlar susmasın diye, ay yıldızlı al bayrak göklerden inmesin diye can veren evlatlarımız var.

 

 

 

Bu yavrularımız, gündelik, gelip geçici telaşlar içerisinde unutulup gitmeyi değil, her an, her saniye hatırlanmayı hak ediyorlar.

 

 

 

Bizler milletçe birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olduğumuz sürece ülkemizi bölmeye, kardeşi kardeşe düşman etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Birliğimiz ve kardeşliğimiz; ortak hareket ederek, sevinci ve kederi paylaşarak artacak, şehitlerimizin ruhları bu sayede huzur bulacaktır.

 

 

 

            Bugün buraya, milletçe şehitlerimizi unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı ifade etmeye geldik.  Bu vatan için hayatlarının baharında canlarını vermiş, bizlerin buralarda güven içinde çalışabilmelerini ve yaşayabilmelerini sağlamış şehitlerimizi anmak, İstiklal Marşımızın ebediyete kadar bu topraklarda yankılanacağını bir kez daha ilan etmek  ve onlara olan minnetimizi, ruhlarına göndereceğimiz bir Fatiha ile duyurmak üzere toplandık.

 

 

 

            Bilinmelidir ki, şehitlerimiz canlarını bu vatanın birliği ve dirliği için verdiler. Bu nedenle her türlü provakasona ve tahriğe rağmen et tırnaktan ayrılmayacak, bu vatanın hiçbir ferdi binlerce yıllık kardeşliğimizden vazgeçmeyecek, hainler emellerine ulaşamayacaktır.  Şundan eminiz ki; bizi bize düşman etmeye, kardeşliğimizi bozmaya yeltenenler, döktükleri kardeş kanlarında, babaların, bacıların, anaların göz yaşlarında boğulup gidecektir!

 

 

 

Bu vesile ile terörü, teröristi ve onların gizli açık her türlü destekçilerini lanetliyor; devletimizin ve birliğimizin teminatı; varlığımız ve huzurumuz için can veren şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu vesile ile herkesi şehitlerimize birer Fatiha okumaya davet ediyorum." dedi.

 

 

 

Yaptığımız eyleme destek veren İl Müdürlerimize, eski ve yeni Şube Müdürlerimiz ile sendikal ayırım yapmadan destekleyen sağlık çalışanlarına, üyelerimize ve Türk Emekli Sen Nevşehir İl Temsilcisi Yavuz SOYSALDI’ya Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilciliği olarak teşekkür ederiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.