banner461
banner195

Nevşehir’de Sanayi Ürünleri Güvenliği Haftası Kutlanıyor

Nevşehir'de Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü organizatörlüğünde gerçekleşen etkinliklerle Sanayi Ürünleri Güvenliği Haftası kutlanıyor.

Nevşehir’de Sanayi Ürünleri Güvenliği Haftası Kutlanıyor
13 Ekim 2015 Salı 21:29

banner143
banner134
 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ülke genelinde Sanayi Ürünleri Güvenliği Haftası'nı kutlama kararı aldı. Bu kapsamda Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nce Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde piyasa düzeni ve denetimi konulu yapılan toplantıda, güvenli ürünler hakkında katılımcılara bilgi verildi.

Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Seyfullah Duran, "Ürün Güvenliği Haftası Etkinlikleri ile amaçlarının insanların sağlığını, can ve mal güvenliğini korumak olduğunu söyledi. Toplantıda "Ürün Güvenliği Nedir" ve "Asansör İşletme Bakım ve Periyodik Kontrolü" adı altında iki tane sunum yapılacağını kaydeden Duran, bu sunumlarda güvenli ürün konusunda ayrıntılı bilgilerin verileceğini kaydetti.

'Ürün Güvenliği Nedir" konulu sunumu yapan Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Piyasa Gözetimi ve Denetimi Şubesi Şube Müdürü Vekili İrfan Dokuzlar, yaptıkları faaliyetler ile tüketicilerin güvenli ürünleri almasını, güvensiz ürünler konusunda da farkındalığının sağlanmasını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Mühendislerinden Sinan Hapel ise toplantıda, asansörlerin işletmeleri, bakımları ve periyodik kontrollerine yönelik bilgiler verdi.

CİHAN

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.