banner461
banner195

Nevşehir'de Son Dönemlerin En Aktif Defterdarı

Yaklaşık 1.5 Yıldır Nevşehir İl Defterdarı olarak görev yapan Hatice İşcen Ercoşman, son dönemlerde İlimize atanmış en aktif defterdar konumunda.

Nevşehir'de Son Dönemlerin En Aktif Defterdarı
11 Kasım 2014 Salı 18:03

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Yaklaşık 1.5 Yıldır Nevşehir İl Defterdarı olarak görev yapan Hatice İşcen Ercoşman, son dönemlerde İlimize atanmış en aktif defterdar konumunda.
Göreve başladığı günden itibaren kimi zaman patates deposunda inceleme yaparken, kimi zaman bir tahta başından yeniden yapılandırma imkanını mükelleflerine anlatan, kimi zaman da ilimizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaretlerinde görüntülenen İl Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, yıllardır o koltuğa oturanların aksine son derece sosyal kişiliği ile de dikkat çekiyor.
İl defterdarlarının pek kamuoyunda görünmeyen, sosyal ve kültürel etkinliklere pek katılmayan yönünü adeta ezip geçen İl defterdarı Hatice İşcen Ercoşman Defterdarlık makamının gülen yüzü oldu.
İl Defterdarı Ercoşman aslen Kahramanmaraşlı olup, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi lisans ve Ankara Maliye Kursu mezunu. Bakanlık Taşra teşkilatında çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra, 2008 - 2011 tarihleri Arasında Tunceli Defterdarı olarak, 2011 - 2013 tarihleri arasında Muş Defterdarı olarak görev yaptı. 20 Şubat 2013 tarihinde yayımlanan Defterdarlar kararnamesiyle ilimize Defterdar olarak atanan Ercoşman, evli ve bir çocuk annesi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.