banner461
banner195

Nevşehir'de Sporseverler Eski Yıldız Futbolcuları Bekliyor

Kapadokya spor'un resmi açılış törenlerine Bir dönemin ünlü milli futbol yıldızları ve antrenörlerinden Cüneyt Tanman, Ogün Temizkanoğlu, Hamza Hamzaoğlu ve Hami Mandıralı 'nın da katılacağı belirtildi.

Nevşehir'de Sporseverler Eski Yıldız Futbolcuları Bekliyor
22 Ekim 2014 Çarşamba 13:18

banner143
banner134
Cuma günü Resmi açılışı yapılacak olan Kapadokyaspor'un resmi açılış törenlerine Bir dönemin ünlü milli futbol yıldızları ve antrenörlerinden Cüneyt Tanman, Ogün Temizkanoğlu, Hamza Hamzaoğlu ve Hami Mandıralı 'nın da katılacağı belirtildi.

"İlimizdeki önemli spor dallarındaki kulüpleşme eksikliği göz önüne alınarak özellikle Bireysel spor dallarında faaliyet göstermek üzere kurulan Kapadokyaspor Cuma Günü Saat:14:00 te düzenlenecek resmi açılış töreniyle start alacak..."

Nevşehir de Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, spora teşvik etmek aynı zamanda Nevşehir ili ve Kapadokyanın tanıtımını amaçlayarak kurulan Kapadokyaspor kendisine büyük hedefler koydu....


Aslen Nevşehirli, İstanbul’da Avukatlık hayatını sürdüren Hüsnü Güneş başkanlığında oluşturulan, İş adamlarının desteğiyle önümüzdeki günlerde ilimizdeki Spor etkinliklerine çok büyük bir ivme kazandırması planlanan Kapadokya Spor Kulübü 4 önemli spor kategorisinde faaliyet göstermeyi planlıyor.


Bu haftadan itibaren Sporcu kayıtlarına ve kayıt yapılan sporculara lisans çıkarma işlemlerine başlayacak olan Kapadokya Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Güneş, Nevşehir’de yıllardır spor alanında Sponsorluk konusunda da ciddi sorunların yaşandığını, Sporcuların yeterince desteklenemediğini ve bu nedenle de bir çok başarılı sporcunun maddi imkanları daha kuvvetli Nevşehir dışındaki takımları tercih etmek durumunda kaldığını dile getirdi.


Kapadokya Spor Kulübünün göstereceği faaliyetlerle birlikte başarılı sporcuların artık kendi şehri adına müsabakalara katılarak ilimizi temsil etmesinin sağlanacağına vurgu yapan Güneş, “Kulüp olarak Atletizm, Taekwondo, Atıcılık ve Boks branşlarında faaliyet göstermeyi planlıyoruz. Bu spor dallarında ilimizden profesyonel sporcuların yetiştirilmesi, bu sporcularımızın Nevşehir adına bölgesel, ulusal ve uluslar arası müsabakalara katılmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Daha ileri noktada ise İlimizden Olimpiyatlarda göğsümüzü kabartacak sporcuların yetiştirilmesini sağlamak istiyoruz. Kulübümüzün en büyük amaçlarından biri de sporcularımızın hemen hemen her konuda yanında olmak. İlimizde bu anlamda önemli bir potansiyelin bulunduğuna inanıyoruz. Bu cevherleri ortaya çıkararak hem ilimizin tanıtımına, hem de önemli başarılar kazanmasına vesile olmak istiyoruz. Bizlere bu konuda destek olacak tüm iş adamlarımıza, kurum ve kuruluşlara, Sivil toplum kuruluşlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sayın milletvekili aday adayımız hüsnü güneş bey... - 4 yıl önce
öncelikle adaylık sürecinde başarılar dilerim,fakat şunu iyi bilmenizi isterim ki,nevşehirspor amatör de olduğu ve destek görmediği sürece,siz istediğiniz kadar bireysel sporlara yatırım yapın,bu çok yersiz ve kitleleri memnun etmeyecek bir hareket şahsi kanaatim tabi ki.sizin yaşadığınız istanbulda ufacık mahalleler dahi 3.lig de,2.ligde mücadele ediyor,size tavsiye de bulunan arkadaşlara bir ricam bir istirhamım olucak,nevşehir de spor açığını,ve gerekli olan mekanizmayı yanlış etüd etmişler,önce nevşehirspor,sayın vekil adayım,allah yar ve yardimciniz olsun...
Avatar
muhammet - 4 yıl önce
madem böyle futbol camiasından güzel tanıdıklarımız var,bireysel spor kulübü kurulmasına rağmen,eski milli futbolcularımız davet edilmiş,nevşehirspor a tribünleri hareketlendirecek,medya da da ses getirecek 2 tane yıldız futbolcu transferi hediye edin.yönetim bu konuda sizlere yardımcı olacaktır,mutlaka ihtiyac duyulan bölgeler vardır.
Avatar
sporsever - 4 yıl önce
adama bak ya, milletvekili adayı olabilmek için kulüp bile kuruyor, maksat adını duyurmak. lan bende diyorum bu hüsnü güneş kim, zırt pırt bayram mesajları falan filan derken şimdi de kulüp kurdu. ama sana yedirmezler hüsnücüm milletvekilliğini, sen avukatlığına devam et bence
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
hüsnü beyin amacı her ne olursa olsun ister adını dıuyurmak isterse vekil olmak farketmez ortada güzel bir iş var bunu takdir etmek gerekirken eleştirmek ne saçma..sanki mevcut vekiller veya daha öncekiler nevşehire muhteşem hizmetler yaptılarda başkası yapamazmış...lafa bak yedirmezlermiş..siyasilerin hepsi için diyorum onlar kim..vekil seçilmeden kim tanırdı bunları..yatsınlar kalksınlar tayyip babaya dua etsinler onun sayesinde satsan 5 para etmez adamlar vekil oluyor veya bi yerlere geliyor..hüsnü güneşi tanımam etmem ama bakıyorum genç kültürlü saygıdeğer birine benziyor,mal gibi adamları seçeceğimize böyle insanları seçelim hem anlaşılan belli bir çevresi de var daha ne...
Avatar
eski - 3 yıl önce
eski milli futbolcular box mu yapacak ne alaka bu işte bir iş var.
Avatar
Mehmet Çubuk - 3 yıl önce
Sporsever kardes sana sesleniyorum.Bugune kadar adını sanını bildigin degerli buyuklerin nevsehire kimi getirdi yada kimi getirebilir.Husnu guneş beyin atilimlariyla nevsehir bence daha iyi bir yerlere gelecek.Boyle genc ve dinamik insanlara ihtiyacimiz var.Husnu beye gerek simdi yapmakta oldugu gerekse ilerki gunlerde yapacagi islerde Allah yar ve yardimcisi olsun.MEHMET ÇUBUK