banner461
banner195

Nevşehir'de tarihin en eski kilisesi bulundu

Nevşehir'de kentsel dönüşüm sırasında tesadüfen keşfedilen dünyanın en büyük Dünya'nın en büyük yeraltı yerleşiminin içerisinde resimli büyük bir kiliseye ulaşıldı.

Nevşehir'de tarihin en eski kilisesi bulundu
18 Aralık 2015 Cuma 20:07

banner143
banner134

 Nevşehir de çıkartılan dünyanın en büyük yeraltı şehrinde yapılan temizlik çalışmalarında Yeraltı Kenti içerisnde Kilise Bulundu.

Nevşehir kalesi çevresinde bulunan Yeraltı kenti içerisinde bulunan Kilise temizlik çalışmalalrının ardından gün yüzüne çıkartılıyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver'in az önce yaptığı bu açıklama kamuoyunda büyük heyecan yarattı. 

Buranın altında tarih filan yok. Buralar kilerdi diyenlere tokat gibi cevap . Bu akşam  tarihi göreceksiniz açıklamasıyla büyük merak uyandıran Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, kendi twitter hesabından yaptığı son açıklamasında: " Evet buranın altında tarih var demiştik. Arkadaşlarımız  resimli büyük bir kiliseye ulaştılar.Temizlik devam ediyor. " şeklinde ifade etti.

Nevşehir Yeraltı Kenti içerisinde bulunan kilise, temizlik çalışması yalan heyeti heyecanlandırırken, kilisenin Nevşehir tarihininen eski kiliselerinden birisi olduğu tahmin ediliyor.

Henüz tarihi hakkında net bir bilgiye sahip olunmayan kilise hakkında önümüzdeki günlerde yapılacak bilimsel çalışmalalrla daha detaylı bilgiye ulaşılacak.

Perslerden Kalma olabileceği belirtilen kiliseden ilk görüntüler www.fibhaber.com da...
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.