banner461
banner195

Nevşehirde Turistlere süt dağıtımı

Dünya süt günü dolayısıyla her sene çeşitli etkinlikler yapan Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bu yıl Kapadokya’ya gelen yerli ve yabancı turistlere 1 ton paketlenmiş süt dağıttı.

Nevşehirde Turistlere süt dağıtımı
21 Mayıs 2015 Perşembe 10:53

banner143
banner134
 Sabahın erken saatlerinde Kapadokya’nın simgesi haline gelen sıcak hava balonlarının kalkış yaptığı Göreme Beldesine gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Süt Üreticileri Birliği ekipleri sıcak hava balonuna binen yerli ve yabancı turistlere süt ikramında bulundu.

Kendilerine süt dağıtılmasını şaşkınlıkla karşılayan turistler ikram edilen sütleri alarak balonlara bindiler. Kapadokya’daki sıcak hava balonları etkinlik kapsamında Türkçe ve İngilizce olarak “Süt her yaşta sağlıktır. 21 Mayıs Dünya Süt Günü” yazılı pankartlarla kalktı.

Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, 21 Mayıs’ın Birleşmiş Milletler (BM) kararı ile Dünya Süt Günü olarak kutlandığını belirterek, turizmin merkezi olan Kapadokya’ya gelen turistlere süt ikram ettiklerini söyledi.

Yılmaz, “Sıcak hava balonlarında BM’yi temsil eden her milletten insan var. Onlara misafirperverliğimizi göstermek istedik. Her sene farklı etkinlikler yapmaktayız. Bu sene de böyle bir etkinlik yaptık. Yaklaşık 1 tona yakın paketlenmiş süt dağıtık” dedi.

Turistlerin çok memnun olduğunu kaydeden Yılmaz, “Böyle bir sürprizle karşılanmaktan mutlu olduklarını ilettiler. İçlerinde Endonezyalısı, Hindistanlısı ve Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen turist var. Hepsi şaşırdı ve memnun oldular” diye konuştu.

Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Turhan da, “Türkiye’de süt tüketimi dünya genelinde bakıldığı zaman yüzde 25 oranında. Süt tüketme alışkanlığımız maalesef yok. Bu alışkınlığı kazandırmak için her sene çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bu sene de Kapadokya’nın tanıtımına katkı sağlaması için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.