banner461
banner195

Nevşehir'de “Ürün Güvenliği ve Piyasa Gözetimi Denetimi”

Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü "Ürün Güvenliği Haftası" kapsamında düzenleyeceği etkinlik ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Nevşehir'de “Ürün Güvenliği ve Piyasa Gözetimi Denetimi”
12 Ekim 2015 Pazartesi 21:45

banner143
banner134
 Nevşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü  "Ürün Güvenliği Haftası" kapsamında düzenleyeceği etkinlik ile ilgili  bir açıklama yapıldı.

Her yıl 13 - 16 Ekim tarihleri arasında kutlanan Sanayi Ürünleri Güvenliği haftası kapsamında,Nevşehir  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından 13 Ekim 2015 günü Saat: 14:00’da Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür Merkezinde “Ürün Güvenliği ve Piyasa Gözetimi Denetimi” konulu bir etkinlik düzenlenecek olup, bütün vatandaşlarımızın, sanayicilerimizin, kamu sektörü yöneticilerinin ve tüm paydaşlarımızın katılımları bizleri onurlandıracaktır.

 Yapılan açıklamada;

Vatandaşlarımızın günlük hayatta kullanmış olduğu asansörlerden elektrikli ev aletlerine, gaz yakan cihazlardan otomotiv aksam ve parçalarına kadar ürünler ile profesyonel maksatla sanayi üretiminde kullanılan makine, sınai gaz tüpleri gibi bir çok ürünün piyasadaki denetimleri 81 ilimizde faaliyette bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerinde görevli 700'e yakın sayıdaki denetçimiz ile yapılmakta ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için çalışmalar devam etmektedir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Nevşehir İl Müdürlüğümüz denetimlerinde, güvenlik kriterlerini dikkate almadan merdiven altı olarak tabir edilen şekilde üretim yaparak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden ve ayrıca haksız rekabet ortamı oluşturan firmalarla mücadele amacını taşımaktadır. Bu mücadele bir yandan vatandaşlarımızın sağlığını, can ve mal güvenliğini korumak; bir yandan adil bir piyasa ortamı yaratmak bir yandan da Türk Malı imajını korumak amacını gütmektedir. Bu nedenle ürün güvenliği ve PGD faaliyetleri doğrudan cezalandırmayı hedef almak yerine üreticilerimizi bilinçlendirerek güvenli bir piyasa oluşturmayı ve güvenli bir piyasa ortamında vatandaşlarımızı yüksek standartlı ürünlerle buluşturmayı hedeflemektedir.

Vatandaşlarımızın güvenli ürünleri kullanması, bu ürünleri tercih etmesi ve güvensiz ürünler konusunda farkındalığa sahip olması ise en az yapılan denetimler kadar etkili ve önemlidir. Bu gerekçeyle hem piyasaya arz edilen ürünleri kullanan vatandaşlarımız hem de üreticilerimizi daha yakından bilgilendirebilmek için Ürün Güvenliği Haftası adı altında bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.