banner461
banner195

Nevşehir'de Yazdan Kalma Bir Gün...

Havaların ısınmasını ile birlikte Ürgüp ve Göreme'deki sosyal dinlenme mekânları ile Avanos ırmak sahil şeridi hafta sonu tatilini geçirmek isteyen ailelerin ilk tercihi oldu.

Nevşehir'de Yazdan Kalma Bir Gün...
02 Şubat 2015 Pazartesi 18:50

banner143
Nevşehir'de Yazdan Kalma Bir Gün...
İlgili Galeriye Git
banner134
Yerli Yabancı Turistlerin hafta sonunda gözdesi Avanos , Göreme ve Ürgüp oldu....Havaların ısınmasını ile birlikte Ürgüp  ve Göreme'deki sosyal dinlenme mekânları ile Avanos ırmak sahil şeridi hafta sonu tatilini geçirmek isteyen ailelerin ilk tercihi oldu. Vatandaşlar Pazar günü adeta Ürgüp, Göreme ve Avanos Kızılırmak kenarına akın etti. 

Hafta sonu tatilinde sıcak havayı aileleri ile birlikte değerlendirmek isteyenlerin ilk adresi Avanos oldu.


Kızılırmak kenarındaki dinlenme mekânlarında boş masa bulmak neredeyse imkânsızken Irmaktaki ördek ve kazları ellerindeki ekmek ve simit parçalarıyla beslemek isteyen vatandaşlar ise sıraya girdi. Arka arkaya Kızılırmak'ta gezintiye çıkan gondollar fotoğraf karelerine güzel sunumlar oluşturdu.

Yazdan kalma güzel bir bir hafta sonu dolayısıyla tatili fırsat bilen vatandaşlar Ürgüp ,Göreme ve Avanos’ta doğayla iç içe, ferah ve temiz bir
ortamda hafta sonunun keyfini çıkardılar.

Avanos’un vitrini haline gelen Kızılırmak kenarındaki sosyal dinlenme mekânları, uzun ve sert geçen kışın ardından yazın tadını çıkartmak  isteyenlerin ilk tercihi oldu. Yakın il ve ilçelerden gelen vatandaşlar aileleri ile birlikte ırmak kenarında gondollarla gezerek, ırmak kenarındaki  işletmelerde dinlendiler. Kaz yavrularına ekmek atarak besleyen vatandaşlar doğayla iç içe, ferah ve temiz bir ortamda hafta sonunun keyfini Avanos’ta çıkardılar.


Göreme Ürgüp ve Avanos 'u  gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor.

Avanos ta Kızılırmak ve doğanın mükemmel uyumuna ekstra ahenk katan su havuzlarının önünde fotoğraf çektirmek için sıraya giren çok sayıda kişiyi görmek mümkün.

Kapadokya'da bugün hava 17 dercesine buldu .Kapadokya'nın kalbi Göremede ise havanın sıcak olmasını düşünen yerli turistlerin akımına uğradı .Özellikle çevre illerden yerli turist akımına uğruyor.Bu durumu esnafa sorduğumuzda ise "Böyle güzel havalar kışın pek rastlanmazdi tabi bunu fırsat bilen yerli turistler havanın tadını çıkarıyorlar.Boyle kalabalık anca yazın görülürdu. "Dediler.Havanin sıcak olmasını fırsat bilen esnafda mangalla bu guzel günü süsledi.

Haber :Süleyman Ikman


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.