banner461
banner195

Nevşehir'den de Anadolu Aslanları Çıkartacağız...!

Nevşehir’in Kozaklı İlçesi’nde 1989 yılında küçük bir un fabrikasının yönetimini devraldıktan sonra sürekli geliştirerek önemli başarılara imza atan İpek Un Tarım ve Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yüksel, yılın ilk 10 ayında 7,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Nevşehir'den de Anadolu Aslanları Çıkartacağız...!
17 Kasım 2014 Pazartesi 12:17

banner143
banner134
 7,5 milyon dolarlık  ihracat yapan İpek Un Tarım Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yüksel:

“NEVŞEHİR’DEN DE ANADOLU ASLANLARI ÇIKARTACAĞIZ”

Nevşehir’in Kozaklı İlçesi’nde 1989 yılında küçük bir  un fabrikasının yönetimini devraldıktan sonra sürekli geliştirerek  önemli başarılara imza atan İpek Un Tarım ve Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sait  Yüksel, yılın ilk 10 ayında 7,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini dile getirdi.

Kozaklı’da Bölge’nin ilk laboratuvarını kendi bünyesinde açarak ,kaliteli un üretimini  gerçekleştiren İpek Un Tarım ve Gıda Sanayi  Şirketi’ni başarıya taşıyan  Sait Yüksel, “2013 yılı son çeyreğinde başlayan ve yıl sonunda 1.5 milyon.- USD olan ihracatımız 2014 yılı ilk 10 ayı itibariyle  7.5 milyon .- usd ye ulaşmış ve yıl sonundan 10 milyon usd ile ilimizde ilk ve tek un ihracatı yapan firma konumuna geldi. 
Ayrıca 2013 yılında 20 milyon usd olan ciromuz  2014 ilk 10 ayda 23 milyon usd ye ulaştı.. İpek Un Sanayi’nin 60 a yakın çalışanıyla hedefleri arasında 2014 yılında en az yüzde 40 büyüyerek 28  milyon usd  olarak kapatarak büyümektir. Firmamız bu büyümeye bağlı olarak yeni yatırımlarımıza bir plan dahilinde devam ederek yeni istihdam alanları açmayı düşünüyoruz.” Şeklinde konuştu.

   İpek Un Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yüksel, Nevşehir ekonomisi için sanayi ve ihracatın önemine vurgu yaparak, “Bu arada lojistik ağını da geliştiren ve  2013 - 2014 yılında yapılan yatırımlarla araç filosunu 33 araca çıkartan  şirketimiz  toplam taşıma kapasitesini  tek seferde 750  tona yükselterek TOPRAK MAHSÜLLERI OFİSİ' nin   Suriye ve Somali  halkına yaptığı un yardımları ihalelerinde 5.000 ton, 6.000 ton ve yine 5.000 ton olmak üzere toplamda 16.000 ton un ihalelesini  kazanan firmanın  teslimatını taahhüt zamanından önce teslim ederek Nevşehir’ den de başarılı işlerin gerçekleştirilebileceğini kanıtladı.” Dedi.Tek çıkar yolun ihracattan geçtiğini belirten , Yüksel,  Nevşehir’den de  Yeni “Anadolu Aslanları” çıkartmaya çalışıyoruz dedi. Başarı doğru, dürüst ve yine doğru çalışmaktan geçer.
""TEK GAYE ÜRETMEK"" misyonunu  üzerine alan firma olmaktan gurur duyuyoruz. İşimizden kazandığımızı yine işimize yatırarak büyüyeceğimize bilerek çalışmalarımıza devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali Karaca - 4 yıl önce
İnşallah Nevşehire ve ülkemize hayırlar getireceğine inandığım Sait Bey'i mecliste de göreceğiz yolunuz bahtınız açık olsun
Avatar
muammer çakır - 4 yıl önce
yakın zamanda vekil olarak da görmek isteriz.
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
tebrik ederiz yolun açık olsun,,
Avatar
ahmet seker - 4 yıl önce
borsaya aday millet vekili olmaz koray aydıncı olduğundan zor
Avatar
Remzi Aydın - 4 yıl önce
Tebrikler yolunuz bahtiniz açık olsun Nevşehir i temsil eden gerçek bir vekil olarak sizi görmek istiyoruz
Avatar
gerçek başarı - 4 yıl önce
Bir sonraki hedefiniz bende vekil olmak olmalıdır halk olarak sizi vekilliğe yakıştır an nice insan var
Avatar
Süleyman yılmaz - 4 yıl önce
Başarının sırrı sadece SAİT YÜKSEL helal olsun...
Avatar
kadim güler - 4 yıl önce
Bu devirde namusu ve serefi için yaşayan namusu ve serefi ile iş yapan çok az insan kaldı Siz de onlardan birisiniz Sait Bey vekil olma vaktiniz gelmedi mi ?