banner461
banner195

Nevşehir'den Kısa Haber Turu

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından düzenlenen Hukuki Müzakere Toplantısı Nevşehir'de başladı.Nevşehir'de karayolları kenarları Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ağaçlandırılıyor. Nevşehir Hacıbektaşı Veli Üniversite Rektörü Kılıç “Uluslararası Seyyid Yahya Şirvanî Ve Halvetîlik” Sempozyumuna Katıldı.Türk Eğitim Sen: Diyarbakır rezaletine tepkiliysen sen de gel çağrısı...Nevşehir de hava durumu...İşte Detaylar..

Nevşehir'den Kısa Haber Turu
29 Kasım 2013 Cuma 12:56

banner143
banner134
 
HSYK Hukuki Müzakere Toplantısı Nevşehir'de
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından düzenlenen Hukuki Müzakere Toplantısı Nevşehir'de gerçekleştiriliyor. 29 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Kapadokya Dedeman Otel'de yapılacak olan toplantıya; HSYK Üyesi Teoman Gökçe, Yargıtay Üyeleri Muharrem Karayol, Nuri Güleç, Eyüp Sarıcalar, HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Neslihan Ekinci, Yargıtay Cumhuriyet Savcısı İrfan Saz, HSYK, Yargıtay ve Adalet Akademisinden Tetkik Hakimleri, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Osman Nuri Güler, Nevşehir Baro Başkanı Fahri Korucu ve Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen 70 hakim ve cumhuriyet savcısı katılıyor.

VALİ CEYLAN NEVŞEHİRDEKİ AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ.
Nevşehir'de karayolları kenarları Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ağaçlandırılıyor. Proje kapsamında 250'lik karayoluna 50 bin fidan dikilecek.

Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk kez karayolu ağaçlandırma çalışmalarına başlandı. 250 kilometrelik karayolu hattında gerçekleştirilecek proje kapsamında çam, süs eriği, sedir, akçaağaç ve dişbudak türlerinde 50 bin fidan dikilecek.

Orman İşletme Müdürlüğü'nün Nevşehir-Avanos karayolunda gerçekleştirdiği çalışmaları inceleyen Vali Mehmet Ceylan, burada Orman İşletme Müdürü Aykut Satırlı'dan çalışmalar ile ilgili bilgi alarak işçilerle beraber fidan dikti. Nevşehir'de ağaçlandırma çalışmalarının son yıllarda büyük bir ivme kazandığını kaydeden Vali Ceylan, karayolu ağaçlandırma projesi ile birlikte de karayollarının kenarlarını yeşil bir görüntüye kavuşturmayı planladıklarını ifade etti. 

Rektörümüz “Uluslararası Seyyid Yahya Şirvanî Ve Halvetîlik” Sempozyumuna Katıldı
Nevşehir  Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç birinci ayağı 21-22 Kasım tarihlerinde Eskişehir’de Osman Gazi Üniversitesinde, ikinci ayağı 24-26 Kasım tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Qafqaz Üniversitesinde yapılan "Kafkasya'dan Anadolu'ya Kültür Köprülerimiz-Uluslararası Seyyid Yahya Şirvanî ve Halvetîlik” Sempozyumuna katılarak bir bildiri sundu ve oturum başkanlıkları yaptı. Sempozyum Ardahan Üniversitesi ve Azerbaycan Qafqaz Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirildi.

Türkiye’den Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kafkas Üniversiteler Birliği ve Azerbaycan’dan Dinî Kurumlarla İş Devlet Komitesi (DQİDK) Diyalog ve İşbirliği Uğrunda İslam Konferansı Gençlik Forumu desteğiyle düzenlenen sempozyuma Azerbaycan, Türkiye, Orta Asya ve Balkan ülkelerinden çok sayıda devlet adamı, bilim insanı ve din âlimi katıldı.

Türk Eğitim Sen: Diyarbakır rezaletine tepkiliysen sen de gel...

Nevşehir Türk Eğitim Sen şubesi Cumartesi günü saat:13.00'da ülkemizde son günlerde yaşanan siyasi gelişmelere gösterdiği tepkiyi basın açıklaması ile kamuoyuna duyuracaktır. yapılan açıklmalara göre;Oslo Süreci, Habur Rezaleti, İmralı Görüşmeleri Ve Diyarbakır Rezaleti'nden Rahatsızsan, "Ne Mutlu Türküm Diyene!" Diyorsan, Ülkenin Geleceği Adına Kaygılanıyorsan, “Vallahi Apoyu Özledim” Diyenlerin Cumhurbaşkanlığı Kültür Ve Sanat Büyük Ödülü’ne Layık Görülmesine Tepkiliysen, Verdiği Konserlerde Türkiye’yi Terörist Devletle Olmakla İtham Edenlerin Başbakanın Ellerini Sıkarak Diyarbakır’da Onur Konuğu Olmasına Tepkiliysen, “İkinci Hedefimiz Türkiye” Diyerek Ülkemize Düşmanlık Besleyen Aşiret Liderinin Başbakan Tarafından “Kuzey Kürdistan” Lideri Olarak Türkiye’de Ağırlanmasına Tepkiliysen;
Ellerinde Türk Bayrağın İle Seni De 30 Kasım 2013 Cumartesi Günü Saat 13.00'De Nevşehir Akbank Karşısı Gülbahçe Önünde "Ne Mutlu Türküm Diyene" Demek İçin Yanımızda Görmek İstiyoruz...


Yağışlar Devam Edecek mi?
Batıda başlayan yağışlar Türkiye'nin doğusunu da etkisi altına alıyor. Nevşehir'e hafta sonu kar yağabileceği yönünde tahminler var


Perşembe günü ise Trakya'dan başlayarak önce Marmara, Cuma günü ise diğer bölgeler soğuyacak ve yükseklere kar yağacak. Balkanlarda ise Romanya, Sırbistan, Arnavutluk ve Bulgaristan kar yağışının etkisinde.

İç Anadolu'da aralıklı yağmur var. Sıcaklık 9 ila 12 derece. Cuma günü ise yer yer 5 dereceye kadar ineceğinden bölgenin doğusuna kar yağabilir

Nevşehir'de yağışların haftasonunda düşen sıcaklık nedeniyle kar veya karla karışık yağmur şeklinde olabileceği tahmin ediliyor. Nevşehir'de rüzgar yarın batıdan saatte 14 km hızla, haftasonunda ise güneydoğudan 8 km hızla esecek.

Nevşehir'de Hava Durumu

    Tarih                  Durum          Gece     Gündüz
29-11-2013         Yağmurlu           3°C        8°C
30-11-2013         Yağmurlu           1°C        4°C
01-12-2013         Sisli-Bulutlu      -1°C        6°C
02-12-2013         Çok Bulutlu        1°C      10°C
03-12-2013         Bulutlu               4°C      13°C
04-12-2013         Çok Bulutlu        4°C      10°C

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SAYIN HSYK ÜYELERİNE ÇAĞRI - 4 yıl önce
sayın hsyk üyeleri nevşehir'e gelmişken şu adliyeye de bir el atsanız. saat sabah 9.30 olmuş adliyede birçok hakim, savcı,müdür, personel yerlerinde yok. adliyede mesai ne zaman başlıyor bilen var mı?