banner461
banner195

Nevşehir’den Suriye’ye 1 Tır Yardım

Nevşehir'de hayırsever vatandaşlar, topladıkları bir tır yardım malzemesini Suriye'ye gönderdi.

Nevşehir’den Suriye’ye 1 Tır Yardım
01 Aralık 2012 Cumartesi 13:48

banner143
banner134

 Gaznevi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Emekli Öğretmen Derviş Sak, yaptığı açıklamada, Beşşar Esed'in zulmüne uğrayan Suriyeli vatandaşlar için cami cemaati arasında yardım kampanyası düzenlendiklerini söyledi.

Nevşehirlilerin kısa sürede organize olarak kampanyaya büyük destek verdiklerini ifade eden Sak, çalışmalar sonunda bir tır dolusu yardım malzemesi topladıklarını söyledi.

Bugüne dek yaklaşık 125 bin Suriyeli'nin sınırı geçerek Türkiye'ye sığındığını, geçemeyenlerin ise sınırın diğer tarafında perişan bir hayat sürdüklerini belirten Sak, şunları anlattı:

"Onlara yardım eli uzatmak için bu kampanyayı düzenledik. Topladığımız yardımlar akrabaları kanalıyla Suriye'deki insanlara ulaştırılacak. Böylece biz de inşallah onların sıkıntılarını giderme konusunda bir nebze de olsa katkımız olmuş olacak. Malzemelerin içinde çocuk, kadın, erkek giyecekleri, ayakkabılar var, yiyecek, deterjan, battaniyeler var."

Sak, kampanyadan bazı vatandaşların geç haberdar olduğunu dile getirerek,

"Biraz süreyi uzatın' dediler ama biz kabul etmedik. Çünkü kar düşmeden bu yardımların oraya ulaştırılması lazım. İkinci bir kampanya daha düzenlemeyi düşünüyoruz. Kampanyamıza destek veren tüm Nevşehirlilerden Allah razı olsun" diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yaşar Taşkesen - 6 yıl önce
rabbim kabul eylesin