banner461
banner195

Nevşehir’e galvaniz kaplama tesisi kurulacak

Metal kaplama ve galvaniz alanında faaliyet gösteren Kaya Metal Kaplama Sanayi, Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde büyük bir galvaniz kaplama tesisini hayata geçirmeyi planlıyor.

Nevşehir’e galvaniz kaplama tesisi kurulacak
11 Mart 2015 Çarşamba 13:25

banner143
banner134

 Metal kaplama ve galvaniz alanında faaliyet gösteren Kaya Metal Kaplama Sanayi, Kayseri Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi’ne de tesis kurmayı hedefliyor. Şirket bu yatırımın ardından rotasını Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi’ne çevirerek, burada büyük bir galvaniz kaplama tesisini hayata geçirmeyi planlıyor.

Kaya Metal’i 1998 yılında kardeşi Orhan Kaya birlikte kurduklarını anlatan firma sahibi Burhan Kaya, “Kayseri’deki faaliyetlerimizle sektörde önemli bir yer edindik. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ürün kalitesini artırmaya çalışıyoruz” dedi. “Kayseri’de alanımızda en üst noktaya ulaşmayı hedefliyoruz” açıklamasını yapan Kaya, “Metal kaplamada makine, mobilya, çelik eşya, otomotiv gibi sektörlere hizmet veriyoruz. Kaplama olarak alkali çinko kaplama, kadmiyum kaplama, sert krom kaplama, nikel krom kaplama, siyah kaplama sarı kaplama yapıyoruz. Yıllık 900 ton galvaniz kaplama kapasitesine sahibiz” bilgisini verdi. Mimarsinan OSB’deki tesis için araştırma sürecine girdiklerini vurgulayan Kaya, “Mimarsinan OSB’deki tesisin açılmasıyla üç şubeye ulaşacağız.Daha sonra da Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde büyük bir galvaniz kaplama tesisi kurmayı hedefliyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
tepeköylü - 3 yıl önce
yatırımcıya can feda. helal olsun
Avatar
... - 3 yıl önce
ne oldu fibhaber yönetimi işinize gelmeyince yorum yayınlamaz oldunuz. zengine dokunan yorum olunca korktunuz değil mi?
Avatar
albay - 3 yıl önce
hasan ünver parmaksız a kızıp ruhsat vermeyip adamları kaçırırlar adamların proje masrafına yazık.buraya yatırım yaptırmazlar.
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce
zengin deyince sabancı ve koç la yarış eden bütün nevşehir zenginlerine örnek olur inşaallah.