banner177
banner195

Nevşehir’e Yeni Atanan İl Müftü Yardımcı Haksever Görevine Başladı

Kayseri Sarıoğlan İlçe Müftülüsü olarak görev yapmakta iken, Nevşehir İline İl Müftü Yardımcısı olarak atanan Nazım Haksever görevine başladı.

Nevşehir’e Yeni Atanan İl Müftü Yardımcı Haksever Görevine Başladı

banner143
banner134

 Kayseri Sarıoğlan İlçe Müftülüsü olarak görev yapmakta iken, Nevşehir İline İl Müftü Yardımcısı olarak atanan Nazım Haksever görevine başladı.

Kendi memleketimle aynı tarihi ve kültürel alt yapıya sahip olan bu güzide ve şirin İlimize tayin olduğum için çok mutluyum diyen Nevşehir Müftü Yardımcısı Nazım Haksever; “Burada görevimizle ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığımızın çalışma prensipleri doğrultusunda yöremizinde özelliklerini göz önünde bulundurarak, amirlerimize projeler sunmak, onlara yardımcı olmak ve vatandaşlarımızın problemlerine samimi duygularla içten bir çalışma gayretiyle destek olmak, onlara manevi yönden yardımcı olma gayretinde olacağız. İnşallah çalışmalarımız bu doğrultuda olacaktır. Tabi bu çalışma esnasında temel kaynağımız Allah’ın kelamı Kur’an-ı Kerim ve Rasülullah (S.A.V.) Efendimizin mübarek Hadis-i Şerifleri olacaktır. Alim’lerimizin tavsiyeleri, Arif’lerimizin güzel sözlerinden istifade edeceğiz. Gayret bizden muvaffakiyet Allah’ tandır” dedi.

 

Nazım Haksever’in kısaca Özgeçmişi;

 

06.11.1956 Kayseri – Develi Doğumlu

02.06.1969 tarihinde Yeşilyurt Köyünde İlkokul eğitimini,

1969-1976  yılları arasında Develi İmam Hatip Lisesini tamamladı.

26.08.1976 Kayseri – Develi Dereşimli Köyü İmam-Hatipliğine atandı,

3 yıl İlahiyat eğitimi için ara verdi,

29.07.1980 yılında Kayseri Yeşil Mahalle Gayretiye Camiinde İmam-Hatip olarak göreve başladı,

1985 yılında Yozgat- Yerköy İlçesine Vaiz olarak atandı,

1985-1989 yılında Başkanlıkça yurtdışı görevine gönderildi, 1989 yılında bu görevini tamamladı.

01.01.1990 yılında Sivas'ın Şarkışla İlçe Vaizliğine atandı,

20.10.1992 de Sivas’ın Ulaş İlçe Müftülüğüne İlçe Müftüsü olarak atandı,

01.03.1994 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezine kursiyer olarak katıldı.

03.09.1996-03.09.1999 tarihleri arasında Kayseri Özvatan İlçe Müftülüğü yaptı.

1999- 2004 yılları arasında Tomarza ilçe Müftüsü olarak atandı,

03.08.2004-31.08.2012 yılları arasında Sarıoğlan İlçe Müftülüğü görevi yaptı.

10.09.2012 tarihinde de Nevşehir İl Müftü Yardımcılığına atandı.

Evli ve dört çocuk babası.

Bizde kendisini tebrik eder, çalışmalarında, yeni görevinde başarılar dileriz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.