banner461
banner195

Nevşehir'in Bu Köyünde Elektrik Borcu Yüzünden Sular Akmıyor

Nevşehir'in Kozaklı ilçesine bağlı Karahasanlı köyünde Elektrik Borcu Yüzünden Sular Akmıyor... Suyu Olmayan Köyde Cenaze Dahi Yıkanamıyor...

Nevşehir'in Bu Köyünde Elektrik Borcu Yüzünden Sular Akmıyor
25 Ocak 2016 Pazartesi 19:00

banner143
banner134
Nevşehir'in Kozaklı ilçesine bağlı Karahasanlı köyünde Elektrik Borcu Yüzünden  Sular Akmıyor... Suyu Olmayan Köyde Cenaze Dahi Yıkanamıyor...

Meram Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’nin (MERAM), Kozaklı Karahasanlı beldesinin 12-13 bin TL lik Elektrik  borçlarını gerekçe göstererek bu beldeye ait muhtarlığın elektriğini kesti. İçme suyu şebekelerini besleyen su kuyularının elektriklerinin kesilmesi ise en çok belde halkını mağdur etti.

Elektrikleri kesilen kuyulardan beldeye su verilemeyince vatandaşlar susuz kaldı.

MERAM ile muhtarlık arasındaki borç meselesi yüzünden mağdur olduklarını belirten Karahasanlı vatandaşlar duruma isyan etti.

Su ihtiyaçlarını su kaynaklarından karşılamak zorunda kaldıklarını ifade eden belde halkı , “3 gündür sular akmıyor. Evimizde su kalmayınca, su şişelerini mahalle çeşmesinden doldurup ihtiyacımızı karşılıyoruz. Vatandaşlar, su sorunuyla karşı karşıya. Yetkililerden biran önce bu sorunu çözüm bulmasını istiyoruz. Günlerdir musluklarımızdan su akmıyor. Mutfakta bulaşıklar birikmiş. Banyo ve lavaboda kullanacak su yok. Ahırda hayvanlarımız susuz. Mahallemizde bulunan çeşmeden su taşıyarak sıkıntımızı gidermeye çalışıyorum. Artık bu aksiliklere son verilsin. Sonuçta olan biz vatandaşlara oluyor.” Yetkililerden yardım istiyoruz dediler.

Kaynak:  Ajans 50 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.