banner461
banner195

Nevşehir’in Yabani Hayatı Yok Denecek Kadar Az

Ülkemizin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir yabani hayatı yok denecek kadar az illerden biri.

Nevşehir’in Yabani Hayatı Yok Denecek Kadar Az
13 Ağustos 2014 Çarşamba 17:43

banner143
banner134

 Nevşehir’in Yabani Hayatı Yok Denecek Kadar Az

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin merkezi Nevşehir yabani hayatı yok denecek kadar az illerden biri.

Geçtiğimiz yıl 800 bin dolayında fidan dikiminin gerçekleştirildiğini açıklayan Orman İşletme Müdürlüğünün bu girişimleri de sonuç verip ilimizde ormanlık bir alan oluşturulamayınca ilin yabani hayatı da bu durumdan olumsuz etkilendi.

Edinilen bilgiye göre ilimiz genelinde ormanlık örtüsü bulunmadığından yabani hayatta yeterince gelişmemiş durumda. Taşlık ve kayalık kesimlere çok iyi uyum sağlayabilen Keklik tüm il genelinde rahatlıkla görülebiliyor.

Öte yandan vadi boylarında Tilki, Tavşan, Sansar, Kokarca türü yabani hayvanlarda yer yer görülüyor. Bölgenin yabani hayatının en önemli unsurları ise güvencinler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MAHIR GEZMIS TUZKOYLU - 4 yıl önce
cok guzel bir sey agaclandirmak bence bir agac bir insan demektir herkese bu bilinc olursa dikilen agaclar korunursa basari saglanir aksi taktirde ne kadar dikersen dik agac basari sifirdir. ne olacak bu yaban domuzlari gercekten vatandasi canindan bezdirir oldu bir an once onlem alinmasi gerekiyor