banner461
banner195

Nevşehirli Başkanlar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başlayan Şehircilik Şurası'na Nevşehir'den Belediye Başkanları da katılıyor.

Nevşehirli Başkanlar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde
27 Ocak 2017 Cuma 11:09

banner143
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile ilçe ve belde Belediye Başkanları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan Şehircilik Şurasına katılacak.

Başkanlar Şehircilik Şurası’nda! 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başlayan Şehircilik Şurası’na Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Tatlarin Belediye Başkanı Ferhat Adıyaman, Sulusaray Belediye Başkanı Bayram Yılmaz, Karapınar Belediye Başkanı Mustafa Tiftik ile ilçe ve belde Belediye Başkanlarıyla beraber katıldı.  Şura, Türkiye’nin insan odaklı yeni şehirleşme vizyonunu, gelişen koşullar çerçevesinde katılımcı bir şekilde belirlenebilmesini amaçlıyor.

YEREL YÖNETİMLERİN ROLÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde açılışı yapılacak şura, Şehirlerimizde Kimlik, Planlama ve Tasarım, Kentsel Dönüşüm, Şehirleşme, Göç ve Uyum, Şehirleşmenin Yeni Vizyonunda Yerel Yönetimlerin Rolü gündem konularıyla yapılacak. Düzenlenecek olan şura ile ilgili bir açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; “Şehircilik Şurası ile insanımızın ruhunun, tarihsel birikiminin, toplumsal hassasiyetlerinin ve şehirli kimliğinin ön planda tutulduğu konular, güncel gelişmeler ışığında, akademisyenler, üniversiteler, ilgili sivil toplum kuruluşları tarafından tartışmaya açılıyor” dedi.


ÜÇ AY SÜRECEK

Şehircilik Şurası’na, ülkenin saygın akademisyenleri, bürokratları ve uzmanlarıyla beraber ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılacak. Şurada kentlerle alakalı sorunlar belirlenecek, stratejiler geliştirilecek, akabinde çözüm önerileri sunulacak. Şuranın süreceği 3 ay boyunca; Şehirlerimizde Kimlik, Planlama ve Tasarım’dan Kentsel Dönüşüm’e, Şehirleşme, Göç ve Uyum’dan Şehirleşmenin Yeni Vizyonunda Yerel Yönetimlerin Rolü’ne kadar çok geniş bir yelpazede çalışılacak. Yayınlanacak Sonuç Bildirgesi’nin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı mensuplarına, şehircilik alanında faaliyet gösteren tüm kurum ve kuruluşlar ile uzmanlara önemli bir başvuru kaynağı olacağına da inanılıyor. Öte yandan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver de şuraya katılanlar arasında.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.