banner461
banner195

Nevşehirli Bimscilere Sanayi Ve Ticaret Bakanımızdan Destek

Nevşehir Milletvekillerimiz önderliğinde Nevşehir Üniversitemiz ve Bimsciler, Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Nihat Ergün’ü makamında ziyaret ederek Bİmscilerin sorunlarını dile getirmişlerdir.

Nevşehirli Bimscilere Sanayi Ve Ticaret Bakanımızdan Destek
11 Aralık 2012 Salı 19:48

banner143
Nevşehir Heyeti Bilim Sanayi Bakani
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Milletvekillerimiz Üniversitemiz ve Bimscilerin ortak laboratuar kurma çalışmalarını dile getirerek Bakanlığımızdan destek talebinde bulunmuşlar ,Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanlığımız Sayın Nihat Ergün ise yapılacak laboratuar için hibe ile destekleme sözü vermişlerdir.

Üniversite ile sanayi iş birliğini daha üst düzeylere getirecek laboratuar Nevşehir Milletvekillerimizin gayret ve çabaları sonucu ilimize kazandırılmış olacaktır.

Pomza-Bims Türkiye genelinde, Orta ve Doğu Anadolu Bölgelerinde toplam 9 milyar m3 civarında rezerv mevcuttur. Nevşehir yöresindeki pomza-Bims yatakları, kalite açısından dünya standartları üzerindedir.

Laboratuar, teçhizat ve donanımı itibariyle Türkiye’de tek olup bütün ülkenin kullanımına acık olacaktır. Bu laboratuarda sadece mevcut pomza –Bimsin analizi yapılmayacak aynı zamanda pomza-Bims sektörünün gelişmesi için AR-GE faliyetide yürütülecektir.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yusuf ŞAHİN - 6 yıl önce
635 sayılı khk ile sanayi ve ticaret bakanlığı kaldırılmış, yerine bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığı kurulmuştur, bilgilerinize...