banner461
banner195

Nevşehirli Çiftçilere Tarsim Sigortasının Faydaları Anlatıldı

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Nevşehir Ziraat Odası Başkanlığı işbirliği ile Özyayla Çiftçilerine yönelik TARSİM sigortasının faydaları anlatıldı.

Nevşehirli Çiftçilere Tarsim Sigortasının Faydaları Anlatıldı
10 Kasım 2015 Salı 17:20

banner143
banner134
Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Nevşehir   Ziraat Odası Başkanlığı  işbirliği ile Özyayla Çiftçilerine yönelik TARSİM sigortasının faydaları anlatıldı.

Özyayla Köyünde gerçekleştirilen eğitime, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve  Ziraat Odası Başkanlığından yetkilileri ve Köy halkı katıldı.

Çiftçilerle bir araya gelerek karşılıklı soru cevap şeklinde geçen eğitimde, Tarım sigortasının önemi anlatılarak tarım ve hayvancılıkta üreticilerin mağduriyetine neden olacak doğal afetlere karşı sigortanın yaptırılmasının gerekliliği vurgulandı.

Bölgemizde tarımsal üretimde don, dolu, sel ve hayvansal üretimde hayvan ve buzağı ölümlerini sıkça yaşandığının vurgulandığı eğitimde bir risk paylaşım sistemi olan TARSİM'in etkin bir şekilde kullanılarak sürdürülebilir bir üretimin sağlanması yönünde bilgilendirmeler yapıldı. Daha sonra Tarımsal Üretimle ilgili sorularında cevaplandırıldığı toplantı sonunda üreticilere eğitim materyalleri dağıtıldı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.