banner421
banner461
banner195

Nevşehirli Emniyet Müdürü Çalışkan'ın Darbecilerle Şok Telsiz Konuşması

İstanbul Emniyet Müdürü Nevşehirli Hemşehrimiz Mustafa Çalışkan ile darbe girişiminde bulunan askerler arasındaki şok telsiz konuşması ortaya çıktı.


banner143
banner134
Nevşehirli İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile darbeci subayın ilginç telsiz konuşması  www.fibhaber.com da...

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, polis telsizini ele geçiren bir darbe girişimcisiyle sert bir tartışmaya girdi. Çalışkan, geri adım atmayacaklarını dile getirirken, telsizdeki askere,"Türk savaş uçakları Türk Milletini mi bombalayacak? Sen kimin köpeğisin" dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, bölücü terör örgütü FETÖ mensuplarının kalkışması esnasında polis telsizini ele geçiren bir darbe girişimcisini yaptığı yanlıştan dönmesi için ikna etmeye çalıştı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine başladığı sırada bir polisin telsizine el koyan asker ile İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın telsiz konuşmaları sırasında Çalışkan, geri adım atmayacaklarını dile getirirken, telsizdeki askere, "Türk savaş uçakları Türk Milletini mi bombalayacak?" dedi.

Alınan bilgiye göre, Çalışkan, darbe girişimi sırasında bir polisin telsizine el koyan askerle irtibata geçti. Muhabere sırasında Çalışkan, askere asla geri adım atmayacaklarını söyledi.

Darbe girişiminde bulunan asker ile İl Emniyet Müdürü Çalışkan arasında şu konuşma geçti:

Çalışkan, darbe girişimi sırasında bir polisin telsizine el koyan askerle irtibata geçti. Muhabere sırasında Çalışkan, askere asla geri adım atmayacaklarını söyledi.  Darbe girişiminde bulunan asker ile Nevşehirli İstanbul İl Emniyet Müdürü Çalışkan arasında şu konuşma geçti:

Haber Merkezi: Emirlerinizi dinliyorum efendim
Çalışkan: Bütün arkadaşlarıma hitap ediyorum. Türk ordusuyla alakalı bir ilk değil. Biraz önce Çengelköy Karakoluna gelip, polislerimizi zorlayanları vatandaşlarımız kovaladı.
Asker: Yalan söylüyorsun.
Çalışkan: Bu yanlışı düzeltmek için gereği neyse yapacağız. Hiçbir arkadaşımız bulunduğu yeri terk etmeyecek. Gereksiz ateş etmeyecek. Yanlış yapacak kişiler düzeltilene kadar yerlerimizi terk etmeyeceğiz.
Haber Merkezi: Tüm birimlerimiz Sayın 2010'un (İstanbul Emniyet Müdürü) emirleri doğrultusunda hareket edecek. En küçük aksaklığa meydan verilmeyecek.
Asker: Anlaşıldı yalancılar. Eğer bütün silahlı kuvvetlerin bünyesinde olmasaydı bu hareket, denizde hücumbotlar, havada uçaklar olmazdı. Kendinizi daha fazla kandırmayın.
Çalışkan: Konuşan kardeşim, sen Türk insanının, Türk polisinin kanını mı akıtacaksın? Arkadaşlar, biz verilen görevi yerine getireceğiz. Hiçbir arkadaşım görevinin başından ayrılmıyor. Türk savaş uçağı, Türk hedefini mi bombalayacak?
Asker: Hayır, belki senin gibi gerizekalılar belki korkar da aklı başına gelir, onu sağlayacak.
Çalışkan: Telsizi meşgul etme. Satılmış köpek, kimin köpeğisin…
Asker: Siz kimin köpeğisiniz? Yahudilerin köpeğisiniz.
Çalışkan: Emniyet güçlerine yönelik olarak, TSK'nın çakma unsurlarına cevap vermeyin, bu kişilerin sözlerini dikkate almayın. İşinize bakın, cevap vermeyin, biz görevimizi yapacağız.
Haber Merkezi: Tüm birimlerin dikkatine sadece 2010'un emir ve görüşleri doğrultusunda hareket edilecektir. Asla geri adım atılmayacak.
Çalışkan: Hiçbir arkadaşım bir adım geri atmayacak. Bu saate kadar yaptığınız hizmetiben biliyorum. Hiçbir arkadaşımın bir santim geri adım atmayacağından da adımMustafa Çalışkan kadar eminim. Tüm çalışma arkadaşlarımı Allah korusun. Herkese kolay gelsin.
Polis: Canımızla kanımızla bu vatan için varız. Emin olsun herkes.
Haber Merkezi: Tüm birimlerimiz, sayın 2010'un emirleri doğrultusunda hareket edecek, asla geri adım atmayacak, bu şekilde takip edin.

Yeni Akit Gazetesi


Nevşehir seninle gurur duyuyor!

Şimdi Tüm Nevşehirlilerin gönlünde bir kez daha büyük takdir kazanan değerli hemşehrimiz İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ı tebrik ediyor görevinde başarılar diliyoruz.Allah yar ve yardımcımız olsun...

Dr. Mustafa ÇALIŞKAN
İstanbul İl Emniyet Müdürü
1.Sınıf Emniyet Müdürü

 
1968 yılında Nevşehir ilinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’ de tamamlayarak 1983 yılında Ankara Polis Koleji Sınavını kazandı. 1987 yılında Polis Akademisi’ne girdi ve 1991 yılında mezun oldu.
1991 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla İstanbul, Yalova, Batman, Kırşehir, Sakarya v​e Adana illerinde görev yaptı. 2001-2002 yılları arasında BM Polis Barış Gücü’nde (Doğu Timor) , 2005-2006 yılları arasında da Kosova’da BM Polis gücünde görev aldı.
Polis Koleji, Polis Akademisi, Adalet Meslek Yüksek Okulu, İstanbul Adli Tıp Enstitüsü Yüksek Lisans programından mezun oldu. Ayrıca Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde doktorasını bitirmiştir.
2014 yılı Ocak ayında İstanbul ‘a atanan Mustafa ÇALIŞKAN Yıkıcı Bölücü Örgütlerle Mücadele, VİP, Terörle Mücadele Kurslarını görmüştür.
İyi derece İngilizce bilen Mustafa ÇALIŞKAN, evli ve 2 çocuk babasıdır.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Cardaklı Polis - 1 yıl önce
Analar ne yigit doguruyor butun memleket gordu. Allah yardımcısı olsun.