banner461
banner195

Nevşehirli Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı

Nevşehirli 144 hacı adayı, Merkez Mıhçılar Petrolü arkasında düzenlenen törenle kutsal topraklara uğurlandılar.

Nevşehirli Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı
25 Eylül 2013 Çarşamba 15:36

banner143
banner134

 Diyanet İşleri Başkanlığının 2013 yılı hac organizesinde hac farizasını yerine getirmek üzere İl’imizden Kayseri 5. Kafile olarak giden 144 kişilik grup, Merkez Mıhçılar Petrolü arkasından saat 12.00’da düzenlenen program sonrası Kayseri Havaalanına uğurlandı.

 

            Törene; İl Müftü Vekili Yaşar Bolat, Müftü Yardımcısı A. Celalettin Altunkaya, Kafilede görevli Kafile Başkanı, Din görevlileri, kutsal topraklara gidecek olan hacı adayları ve yakınları katıldı.

Hafız Mahmut Kemikkıran’ın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan uğurlama töreninde konuşan Müftü Vekili Bolat;

“Allah (c.c.) yolculuğunuzu hayırlı, uğurlu ve bereketli eylesin. Sizlere müjdeler olsun. Her bir iyiliğin, duanın, namazın yüz binle karşılık bulduğu mübarek beldelere gitmeyi Rabbimiz size nasip eyledi.

Kur’an-ı Kerimde Rabbimin “Kim ki hacca başlarsa evine dönünceye kadar o kişiye günah işlemek, yanlış iş yapmak ve hac esnasında kavga etmek yoktur.” Buyurduğu gibi aman kimsenin kalbini kırmayın, memleketimizden bol sabır götürün kutlu beldelere, sabırla manevi mükâfatınız daha da artacaktır. Sahabe diyarında olduğunuzu bir an bile aklınızdan çıkarmayın. Oralarda sahabelerin birbirlerine sevgi ve saygılarını birbirlerine ikramlarını öğrenerek güzel ahlakı benimseyerek, memleketinize dönün” dedi.

Konuşmanın ardından Nevşehir kafilesinde kafile başkanı olarak giden Derinkuyu ilçe Müftüsü Ramazan Gökmen’in yaptığı duanın ardından, hacı adayları ve yakınları sevinç gözyaşları içerisinde vedalaşarak, Kayseri havaalanına uğurlandı. Kayseri’den de Medine’ye gidecek olan hacı adayları, 28.10.2013 tarihinde Türkiye’ye dönüş yapacaklar.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.