banner461
banner195

Nevşehirli Hacılarımızın Sağlığı Yerinde

Mekke de Hac ibadeti için hacı adaylarının bulunduğu Mina’da yaşanan izdihamda 753 kişi öldü, 887 kişi yaralandı. İşte Nevşehirli Hacılarımızdan o görüntüler...

Nevşehirli Hacılarımızın Sağlığı Yerinde
28 Eylül 2015 Pazartesi 14:44

banner143
Nevşehirli Hacılarda Zayiat Yok
İlgili Galeriye Git
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Mekke de Hac ibadeti için hacı adaylarının bulunduğu Mina’da yaşanan izdihamda 753 kişi öldü, 887 kişi yaralandı.

Suudi Arabistan’ın Mekke kentinde şeytan taşlama sırasında meydana gelen izdihamda Nevşehir den hac ibadetini yerine getirmek üzere giden hacıların etkilenmediği, sağlık durumlarının iyi olduğu ifade öğrenildi.

Nevşehirli hacı adayları gerçekleştirilen Arafat Vakfesinin ardından akşam saatlerinde Müzdelife ye geçerek burada da vakfe duasını yaptı, daha sonra şeytana atılmak üzere taş topladı.

Cemerat’taki şeytan taşlama alanına gece yarısından itibaren giden Müslümanlar, büyük şeytan olarak ifade edilen‚ Akabe cemresi ne yedi taş attı. Daha sonra Kâbe ye ulaşarak ziyaret tavafı ve sa yi gerçekleştiren Müslümanlar, tıraş olduktan sonra ihramdan çıkarak, İslam’ın beş şartından birini yerine getirmenin coşkusunu yaşadılar.

Kurban Bayramına ulaşmanın mutluluğunu da yaşayan hacıların büyük bir kısmı sabah namazını Kabe de eda etti.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.