banner461
banner195

Nevşehirli Havuzda Yüzmeyi Çok Sevdi !

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu vatandaşların ilgi odağı oldu.

Nevşehirli Havuzda Yüzmeyi Çok Sevdi !
07 Eylül 2016 Çarşamba 19:32

banner143
banner134
Nevşehir’de adını önümüzdeki yıllarda yüzme sporunda da duyuracak olan, son yılların en önemli spor yatırımlarından biri olan olimpik yüzme havuzuna ilgi artıyor.

Hafta içinde Yaz Spor Okulları ile yüzme kursları ve akşamları halk seanslarıyla hizmet veren Yüzme Havuzuna gelenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere akşamdan sonra da kapılarını halka açan Olimpik Yüzme Havuzu'na, vatandaşlar akın ediyor. Günün yorgunluğunu havuz keyfi yaparak atan vatandaşlar, yüzme yaşıyor. 


Halk seanslarına ilginin yoğun olduğunu belirten Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer, "Havuz haftanın 6 günü açıktır. Erkek seanslarında akşam saat 21.30 ile 23.30 saatleri arasında hizmet veriyoruz." dedi. 

Ünlüer, yüzme havuzunun her kesime hizmet verdiğini belirterek, bu yıl yaz spor okulları, yüzme kulüpleri ve halk seanslarıyla birlikte havuzun yüzme severlerle dolup taştığını söyledi. Ünlüer "Havuzumuzun kapıları hafta içinde 08.00'de açılıyor. 16.00'a kadar Yaz Spor Okullarına ve Yüzme Kurslarına hizmet veriyor. Akşam ise havuzumuz halkımıza hizmet veriyor. Erkek seansımızı 23.30 da sonlandırıyoruz." dedi.

Nevşehir Yüzmeyi sevdi daha şimdiden 2 bin 200 Üye sayısına ulaşıldı... 

Geçtiğimiz yıl hizmete kazandırılan ve o günden bu yana yüzme sporuna ilgi duyanlar başta olmak üzere haftanın belirli günlerinde ailece yüzmek isteyenlerin ilgisini gören yarı olimpik yüzme havuzunda üye sayısının 2 bin 200’e ulaştığı öğrenildi.

Bay, bayan ve çocuklara yönelik yüzme eğitimlerinin de verildiği yüzme havuzu Pazartesi günleri genel temizlik yapılması ve havuzun klorlanması nedeniyle faaliyet göstermiyor.

Kayıtlar Devam Ediyor...

Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde İlimiz Spor Kompleksimize yapılan Yüzme Havuzu kayıtlarıdevam ediyor.
            Haftanın belli, saatlerinde seanslar halinde çocuklarımıza, gençlerimize ve halkımıza hizmet verecek olan havuzumuzda öncelikle 6-12 yaş çocuklarımıza yüzme kursu açılacaktır. Ayrıca halkımızdan yüzme bilmeyen vatandaşlarımıza ve gençlerimize de talepler doğrultusunda kurslar verilecektir.
1-      Havuz için her bir seansın 1 saat 30 dk olarak belirlenmesi
2-      Havuz giriş kart bedeli 10 TL (1 defaya mahsus)
3-      Giriş ücreti sivil 10 TL
4-      Öğrenci ve sporcu (lisanslı) giriş ücreti 8 TL
5-      Şehit, Gazi ve 1. Derece yakınlarına giriş ücreti %50 indirimli
6-      Kulvar ücreti (maksimum 10 -12 sporcu) 80 TL
7-      Engelli %50 indirimli (öğrenci ve sporcu 4 TL, sivil 5 TL)
8-      Eğitim seansları %50 fazla ücretlendirilmesi belirlenmiştir.
           Yüzme Kurslarımıza kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız ekte yer alan  ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün resmi sitesinde (nevsehir.gsb.gov.tr) yer alan kayıt formunu doldurup, kayıtlarını Yüzme Havuzumuza yaptırarak yüzme  havuzu giriş kartlarını çıkartabilirler.
              Yüzme Havuzumuzun İlimize ve halkımıza hayırlı olmasını diler. Tüm halkımızı Spor Kompleksimize bekleriz.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ismail - 2 yıl önce
Birde adresini, nerde olduğunu yazsaydınız on numara olurdu.
Avatar
abdullah - 2 yıl önce
Yüzme havuzunun adresini verirmisiniz