banner461
banner195

Nevşehirli Müezzin Esat Karagöz Yuvasına Döndü

PKK, Şırnak'ın Uludere ilçesinde, IŞİD üyesi olabileceği şüphesiyle kaçırdığı müezzin Esat Karagöz 45 gün sonra serbest bırakıldı.

Nevşehirli Müezzin Esat Karagöz Yuvasına Döndü
13 Ekim 2014 Pazartesi 11:03

banner143
banner134
PKK, Şırnak'ın Uludere ilçesinde, IŞİD üyesi olabileceği şüphesiyle kaçırdığı müezzin Esat Karagöz 45 gün sonra serbest bırakıldı.

Nevşehir'in Sesi ve Sitesi www.fibhaber.com olarak Müezzin olarak görev yaptığı Nevşehir'den Şırnak'ın Uludere İlçesi'ne gelen 45 yaşındaki Esat Karagöz, ile ilgili ilk müjdeli haberleri sizlere ulaştırmıştık... 

Uzunca bir süredir kendisinden haber alınmayan 
Bir süre önce PKK tarafından kaçırıllarak sorgulanan Nevşehir’li Müezzin Esad Karagöz hakkında fibhaber.com Haber Merkezi’ne ulaşan son dakika bilgisiyle Habur sınır kapısından Jandarma ekipleri tarafından teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşmamız sonrası Müezzin Karagöz ün ailesi büyük sevinç yaşamıştı.

Ve Nevşehir Milletvekillerininde girişimleri sonrasında Karagöz Ailesiyle kavuştu...

Nevşehir e gelmesi ve ailesine kavuşmasıyla birlikte,Müezzin Esat Karagöz Pkk kampında yaşadıklarını bakın nasıl anlatıyor...PKK kampında zor günler geçirdiğini ve kurtulmak için sürekli dua ettiğini anlatan Karagöz, yaptıkları araştırmalar sonunda kendisinin IŞİD ile bağlantısının olmadığının anlaşılması üzerine PKK’lılar tarafından Kuzey Irak’ta serbest bırakıldığını söyledi. Serbest bırakıldıktan sonra dağda yolunu kaybettiğini ve bir gece dağda kaldığını kaydeden Karagöz, şöyle konuştu: “Bana gideceğim yolu tarif ederek serbest bıraktılar. Ben ise gece karanlığında yolumu kaybettim. Bir gece dağda yattım. Sonra sınıra ulaştım ve jandarmaya gittim. Çok zor günler geçirdim ancak yeniden aileme kavuştuğum için çok mutluyum.”

Müezzin Esat Karagöz’ün eşi Halime Karagöz de eşinin kaçırılmasının ardından çocukları iki yaşındaki Berre ve 8 yaşındaki Talha’nın psikolojik olarak rahatsızlandıklarını belirterek eşinin kurtulmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mehmet - 4 yıl önce
napmışlar 2 ay bu adama
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
sevindim allah kurtarmış kardeşimizi
Avatar
Osman - 4 yıl önce
Bidaha yavrularını bırakıp gitme gardaş sakın haaa
Avatar
nar - lı - 4 yıl önce
işi gücü rast gelsin bizde sevindik allahım kimseyi sevdiklerinden ayrı koymasın,,
Avatar
abuziddin - 4 yıl önce
esad.esad.hoş geldin yaw.gardaşım
Avatar
ali - 4 yıl önce
değerli esat bey.geçmiş olsun.
Avatar
ahmed - 4 yıl önce
hocam geçmiş olsun
Avatar
HÜSAMEDDİN - 4 yıl önce
hoş geldin.bidaa gitme asdanım oralara.baga bah anadın mı.