banner461
banner195

Nevşehirli Pazarcılardan Bayır Bucak Türkmenlerine 1 Tır Dolusu Yardım Gönderildi

Nevşehirli Pazarcılardan Bayır Bucak Türkmenlerine 1 Tır Dolusu Yardım Gönderildi

Nevşehirli Pazarcılardan Bayır Bucak Türkmenlerine 1 Tır Dolusu Yardım Gönderildi
01 Aralık 2015 Salı 16:03

banner143
Bayır Bucak Türkmenlerine Nevşehirli Pazarcılardan  1 Tır Dolusu Yardım Gönderildi
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehirli Pazarcılardan Türkiye’ye Örnek Yardım...
Bayır Bucak Türkmenlerine 1 Tır Dolusu Yardım Gönderildi...

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Odası Başkanlığı tarafından organize edilen 1 tır dolusu yardım Suriye’de Bayır Bucak Türkmenlerine gönderilmek üzere yola çıkarıldı.

İHH Nevşehir Temsilciliği aracılığıyla Suriye’deki Bayın Bucak Türkmenlerine yönelik yardım çalışmasına Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Odasına üye yaklaşık 225 pazarcı esnafı katkı sağladı.

İçerisinde 25 ton sebze ve meyvenin yanı sıra, kuru bakliyat, yağ, un, deterjan, ayakkabı ve giyim eşyalarının bulunduğu 1 tır dolusu yardım malzemesi yapılan duanın ardından Pazaryeri önünden hareket ederek Suriye’ye uğurlandı.

Söz konusu yardım malzemelerinin toparlanmasında Sebzeci, Meyveci ve Pazarcı esnafının büyük bir fedakarlık örneği gösterdiğine dikkat çeken Oda Başkanı Selim Özmen, Bayır Bucak Türkmenlerinin yaşadıkları sıkıntıların bir an önce son bulmasını temenni ettiklerini dile getirdi.

İHH Nevşehir İl Temsilcisi Baki Öncel ise, Nevşehir Sebzeciler, Meyveciler ve Pazarcılar Odası ile üyelerine bu yardım malzemelerinin toparlanmasında gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.