banner461
banner195

Nevşehirli Şehidimiz Ferhat Tüle'nin Naaşı İstanbul'da

Türkmendağı Şehidi Nevşehirli Ferhat Tüle'nin cenazesi İstanbul'a getirildi.

Nevşehirli Şehidimiz Ferhat Tüle'nin Naaşı İstanbul'da
25 Şubat 2016 Perşembe 06:59

banner143
banner134
Bayırbucak Türkmenlerine destek olmak için gittiği Türkmendağında Şehid olan Nevşehirli Ferhat Tüle'nin cenazesi İstanbul'a getirildi.

Türkmen Dağı'ında rejim ve Rus güçlerinin saldırısında keskin nişancı tarafından öldürülen 32 yaşındami Nevşehirli ülkücü Ferhat Tüle'nin cenazesi, havayolu ile memleketi İstanbul'a gönderildi.

Türkmen Dağı'ında rejim ve Rus güçlerinin saldırısında keskin nişancı tarafından öldürülen 32 yaşındami ülkücü Ferhat Tüle'nin cenazesi, havayolu ile memleketi İstanbul'a gönderildi. İstanbul'un Esenyurt İlçesi'nde yaşayan Ferhat Tüle, Rus ve rejim saldırısı altında bulunan Bayırbucak Türkmenlerine yardım etmek için yaklaşık 2 ay önce Türkmen Dağı'na gitti. Burada Türkmen Dağı 2. Sahil Tümeni Osmangazi Türkmen Bölüğü'ne katılan Ferhat Tüle, dün rejim ve Rus güçlerinin saldırısı altındaki Kelez bölgesine geçerek çatışmaya başladı. Keskin nişancı tarafından vurulan Tüle, kaldırıldığı Yamadi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Bugün Hatay'ın Yayladağı İlçesi Kızılçat İnsani Yardım Kapısı'ndan Türkiye'ye getirilen Tüle'nin cenazesi, karayoluyla Adana Havaalanı'na getirildi. Türk Bayrağına sarılan Türe'nin cenazesi, daha sonra havayoluyla memleketi İstanbul'a götürüldü. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.