banner461
banner195

Nöbete Ücret Bizim Önerimiz

Eğitim-İş Nevşehir İl Başkanı Mustafa Malkoç, 2015 toplu sözleşme döneminde sözleşmeye giren ve 2016 yılından itibaren uygulanmaya başlanan nöbete ücret konusunun tamamen Eğitim-İş sendikasının bir başarısı olduğuna değindi.

Nöbete Ücret Bizim Önerimiz
09 Ocak 2016 Cumartesi 12:43

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Nevşehir İl Başkanı Mustafa Malkoç, 2015 toplu sözleşme döneminde sözleşmeye giren ve 2016 yılından itibaren uygulanmaya başlanan nöbete ücret konusunun tamamen Eğitim-İş sendikasının bir başarısı olduğuna değindi.

2012 Yılında konuyu ilk gündeme getirdiklerinde diğer sendikaların konuya sıcak bakmadığını da hatırlatan Eğitim-İş Sendikası Nevşehir İl Başkanı Mustafa Malkoç, “Biz 2012 Yılında eğitimciler için son derece önemli nöbet eylemi başlatmıştık. O dönemde eğitimciler açısından bunun bir hak olmadığı ifade edilmişti. Biz bunun eğitimciler açısından bir angarya olduğunu söyledik ve bir takım eylemler de bulunduk. Önce nöbetimi tutuyorum, ücretimi istiyorum eylemi başlattık ve ardından her ayın son günü nöbet tutmama eylemi başlattık. 2013 ve 2014 yıllarında da bu konudaki eylemlerimizi sürdürdük. Bu eyleme önce Eğitim-Sen, sonra Türk Eğitim-Sen destek verdi. Ardından Eğitim-Bir-Sen imza verdi. 2015 yılı toplu sözleşme sürecinde bu konu sözleşmeye dahil edildi. Her arkadaşımız artık nöbet tutma karşılığında her ay 2 ders ücreti alacak. Bu çalışma tamamen bizim öne çıkarıp gündeme taşıdığımız bir konudur” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.