banner461
banner195

NTB Başkanı Salaş'tan 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Salaş mesajında şu görüşlere yer verdi:

NTB Başkanı Salaş'tan 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Mesajı
17 Mart 2014 Pazartesi 14:45

banner143
banner134

 NEVŞEHİR TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI İBRAHİM SALAŞ' IN 18 MART

Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, 18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Salaş  mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Gazi Mustafa Kemal Paşa, Türk ordusu ve yüce milletimiz, 3 Kasım 1914 ve 18 Mart 1916 yılları arasında 'Çanakkale geçilmez' diyerek Gelibolu yarımadasında canı pahasına, kara ve deniz savaşlarıyla, vatan ve bağımsızlık adına düşmana karşı büyük bir zafer kazanmıştır. Bu mücadele ile azimli Türk milleti Kurtuluş savaşının yolunu açarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atılmasını sağlayan bir zafer destanı yazmıştır. Bu zafer Türk milletinin vatan sevgisini ve tüm olumsuzluklara rağmen başarma gücünü ortaya koyan eşsiz bir kahramanlık öyküsüdür. Tarihin akışını değiştirmekle beraber, Türklerin toprakları söz konusu olduğunda inanç ve dayanışmasını tüm dünyaya göstermiştir. Her yıl 18 Mart’ta kutladığımız Çanakkale zaferi, Türk milletinin bağımsızlığı için, verdiği kahramanca mücadelenin, gelecek nesillere aktarılması adına büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, tarih boyunca toprak ve bayrak uğruna şehit düşmüş atalarımızı, Çanakkale zaferimizin tüm kahramanlarını ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü, rahmet ve minnetle anıyor, Türk milletinin şeref levhalarından olan 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününü en içten dileklerimle kutluyorum."


NTB Başkanı İbrahim SALAŞ


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.