banner461
banner195

NTSO Başkanı M. Arif Parmaksız Avrupa’da Satılan Her Üç Maldan Biri Türk Malı

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, son yıllarda Türk Sanayisinin ciddi bir gelişme içerisinde bulunduğuna dikkat çekti.

NTSO Başkanı M. Arif Parmaksız Avrupa’da Satılan Her Üç Maldan Biri Türk Malı
29 Mart 2013 Cuma 11:09

banner143
banner134

 Avrupa’da satılan her üç üründen birinin Türk Malı olduğuna değinen Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, dünya genelinde etkili olan krizin aşılması için daha fazla üretip, daha fazla ürün satmak gerektiğine işaret etti.

Türk Sanayicisi ve İş Adamının hedefinde Güney Amerika ülkelerinin bulunduğunu ve bu pazarda söz sahibi olmak için sanayici ve iş adamlarının ciddi bir rekabet içerisinde bulunduklarını belirten Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Parmaksız, “Dünya’da kriz var. Bizim bu krizden en az ölçüde etkilenmemiz için daha fazla üretip, daha fazla satmamız gerekiyor. Bugüne göre üç kat daha fazla çalışmamız lazım. İş Adamlarımızın ve Sanayicilerimizin hedeflerinde Güney Amerika ülkeleri pazarlarına açılmak var. Bunun içinde çok ciddi bir rekabet söz konusu. Ülkemizde sanayi alt yapısı hazır ama teşvikler hala yerine oturmuş değil. Bu ayın sonunda teşvikler meclis gündemine geliyor. Sanırım bir takım ilaveler yapılacak. Gururla söylüyorum. Türkiye sanayi devi olmuş durumda. Bu da iş adamları olarak bizleri gururlandırıyor” dedi.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yeni yönetim yeni yapılanma güçlü büyüme - 5 yıl önce
doğrusun arif ben bizler yıllardır sen bilgi vermediğin için hep başka yerlerden ogrenıyoruz nerden esti bunlar yolun sonu gözüküyor arif bey türkiye akıllandı artık şapkamı göndersem gene kazanırım devri kapandı bilinçli esnafın ufkunu acacak ınsanlara ıhtıyacımız var sizlerin devri kapandı artık