banner461
banner195

NTSO Meclis Başkanı İnce'den Darbe Girişimine Sert Kınama

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Meclis Başkanı Seyit İnce, milletin iradesi ile seçilen hükümete yapılan darbe girişimini asla kabul etmediklerini ve kınadıklarını belirtti.

NTSO Meclis Başkanı İnce'den Darbe Girişimine Sert Kınama
18 Temmuz 2016 Pazartesi 17:17

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, yayınladığı mesajda darbe teşebbüsüne sert bir dille tepki gösterdi.

Başkan İnce yaptığı açıklamasında, “Milletimizin iradesine ve demokrasimize vurulmuş bu hançeri kabul etmiyoruz. Ülkemize ve milletimize karşı yapılan hain darbe girişimini tanımıyoruz” dedi.

NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine yaptığı açıklama ile sert tepki gösterdi. 15 Temmuz tarihinin kara bir leke olarak tarih sayfalarında yerini aldığını kaydeden Meclis Başkanı İnce, “Ülkemiz tarihi bir gün yaşadı. Maalesef milletimiz geçen yüzyıl boyunca birçok defa karşılaştığı hainane bir planla yine karşı karşıya kaldı. Demokrasiyi ve milli iradeyi sekteye uğratmaya çalışan şer güçler bir kez daha harekete geçti. Türkiye bugün demokrasi adına utanç verici bir kalkışma girişimine maruz kalmış, milli iradeye zarar verilmek istenmiştir. 15 Temmuz tarih sayfalarına kara bir leke olarak geçmiştir. Ülkemize ve milletimize karşı girişilen bu darbe girişimini tanımıyoruz! Milletimizin iradesine ve demokrasimize vurulmuş bu hançeri kabul etmiyoruz” dedi.

“Devletimizin ve milletimizin yanındayız”

Her zaman demokrasinin yanında olduklarını kaydeden İnce, “Yapılan girişim, ülkemizin birliği ve beraberliğine yönelik bir harekettir. Bunu yapanlar kahraman Türk ordumuzun içine sızan bir avuç haindir. Milletin parasıyla alınan silahlarla milletin Meclisi'ni hedef alanlar, silahını sivil insanlara yöneltenler, ülkesinin en stratejik noktalarını hedef alanlar bu milletin askeri olamaz. Halkın iradesiyle seçilmiş meşru hükümete karşı girişilen bu kanunsuz kalkışmanın karşısındayız. Bu tür girişimler, ülkeye zarar vermek isteyen odaklara yardım ve kendi milletine düşmanlık etmekten başka bir sonuç çıkaramaz. Unutmayalım ki; halkın iradesini yok sayan hiçbir girişim başarıya ulaşamaz. Birliğimize, dirliğimize ihanet eden, halkı karşısına alan anti-demokratik güçlerin bugün olduğu gibi yarında hayal kırıklığına uğrayacağına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle yapılan haince darbe girişimde hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. 

Nevşehir iş dünyası olarak devletimizin ve milletimizin yanındayız. Demokrasiden yanayız. Asker, polis, sivil halk her kim olursa olsun ülkemizin insanlarının birbirine düşmemesi için tüm görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakarak demokrasimize ve ülkemize sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.