banner461
banner195

NTSO’dan Kırsal Kalkınma Bileşeni Çerçevesinde Proje Başvurusu Bilgilendirmesi

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Kırsal Kalkınma Bileşeni Çerçevesinde Proje Başvurusu Bilgilendirmesinde bulundu.

NTSO’dan Kırsal Kalkınma Bileşeni Çerçevesinde Proje Başvurusu Bilgilendirmesi
28 Ekim 2015 Çarşamba 12:03

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı Kırsal Kalkınma Bileşeni Çerçevesinde Proje Başvurusu Bilgilendirmesinde bulundu.


Konuya ilişkin yapılan açıklamada; “
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin olarak, On beşinci Başvuru İlanı yayımlamıştır. Söz konusu ilan, program kapsamında yatırım yapmak isteyen işletmelere yönelik proje başvuruları ile ilgilidir. Proje Çağrısı, rehber, programa başvuru için doldurulması gerekli dokümanlar, finansal destek miktarı ve TKDK İl Koordinatörlükleri iletişim bilgileri Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) internet sayfasında (
www.tkdk.gov.tr) yer almaktadır. Projelerin finansal destekleme oranları %50-65 arasında olup, başvuru sahiplerinin eş finansmanı gerekmektedir. Bu çerçevede, başvuru sahiplerinin TKDK ile protokol imzalamış bankalar/tarım kredi kooperatiflerinden kredi kooperatiflerinden kredi alabilmeleri ve Kredi Garanti Fonu teminatından yararlanabilmeleri mümkün olup, TKDK tarafından anlaşma yapılan bankalar ve kurumlar ile ilgili bilgiye TKDK web sayfası ve TKDK il Koordinatörlüklerinden ulaşılabilmektedir” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.