banner461
banner195

NTSO’dan Üyelerine Duyuru

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada Teknik Öğretmenler Ve Öğretim Elemanlarına İşyeri Eğitimi Sağlanması konusunda duyuru da bulunuldu.

 NTSO’dan Üyelerine Duyuru
12 Ocak 2015 Pazartesi 16:34

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığından yapılan açıklamada Teknik Öğretmenler Ve Öğretim Elemanlarına İşyeri Eğitimi Sağlanması konusunda duyuru da bulunuldu.

Söz konusu açıklamada; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda

Ülkemizdeki meslek öğretmenlerinin ve öğretim elemanlarının teknolojik gelişmeler kapsamında yetkilerini geliştirmek ve özel sektörün bilgi ve deneyimlerini mesleki ve teknik eğitim sistemine aktarabilmesini sağlayacak işyeri eğitimleri düzenlenmesi amacıyla, 12/09/2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu , Birliğimiz, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve Türk Sanayicileri ve İşadamları (TÜSİAD) işbirliğinde ‘’Öğretmen ve Öğretim Elemanlarına İşyeri Eğitiminin Sağlanmasına İlişkin Protokol’’ imzalanmıştır. Söz konusu protokol kapsamında isteyen işyerleri, mesleki ve teknik eğitim alanında görev yapan öğretmen ve öğretim elemanlarına, işyeri bünyesinde en az 3 gün sürecek sektörel eğitimler verebilecektir. Eğitimler, işyerlerinin uygun göreceği tarihlerde, işyerinin belirleyeceği sayıda kişiye verilebilecektir. Bünyesinde eğitim düzenlemek isteyen işyerlerinin 16 Ocak 2015 tarihine kadar (kobi@tobb.org.tr) adresine başvurularını iletmeleri gerekmektedir” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.