banner461
banner195

Nusaybin Şehidi Selçuk Karabakla Nevşehir'e Uğurlandı

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda şehit düşen Nevşehirli Jandarma Astsubay Üstçavuş Selçuk Karabakla'nın cenazesi düzenlenen törenin ardından, Nevşehir'e uğurlandı

Nusaybin Şehidi Selçuk Karabakla Nevşehir'e Uğurlandı
05 Nisan 2016 Salı 11:35

banner143
banner134
Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda şehit düşen Piyade Binbaşı Turgay Çelik ve Nevşehirli Jandarma Astsubay Üstçavuş Selçuk Karabakla ile teröristler tarafından pusuyu düşürülerek şehit edilen korucubaşı Adnan Durak'ın cenazesi düzenlenen töreninin ardından, memleketlerine uğurlandı.

70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki törende, şehitlerin Türk bayrağına sarılı cenazeleri, katafalka konularak, öz geçmişleri okundu.

Diyarbakır 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz ve Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak da şehitlerin yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

Törene katılan şehit yakınları ve görev arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı. Şehit korucunun ailesi Kürtçe ağıt yaktı.
Kızıltepe İlçe Müftüsü Mahsum Taşçı'nın okuduğu duanın ardından, şehit Çelik'in naaşı Kayseri'ye, şehit Karabakla'nın naaşı Nevşehir'e ve Durak'ın cenazesi de Nusaybin'e gönderildi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Levent kocak - 2 yıl önce
Allah rahmet eylesin