banner461
banner195

Oda ve Borsa'dan Darbecilere Ortak Tepki

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir Ticaret Borsası 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirmek üzere ortak bildiri yayınladı.

Oda ve Borsa'dan Darbecilere Ortak Tepki
19 Temmuz 2016 Salı 17:42

banner143
banner134
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir Ticaret Borsası 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirmek üzere ortak bildiri yayınladı.
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız’ın TOBB’da düzenlenen basın toplantısı nedeniyle Ankara’da olduğu için; NTSO Başkan Yardımcıları M. Ali Öbekli ve Cengiz Yıldız’ın katıldığı basın toplantısına Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ile birlikte Oda-Borsa Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Sekreterleri katıldılar.
15 Temmuz Darbe girişimine karşı Nevşehir Oda ve Borsalar adına açıklamayı Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş yaptı.
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir Ticaret Borsası yönetimlerinin ortak yaptıkları basın toplantısı şu şekilde;
"Demokrasi Vazgeçilmezimiz, MİLLİ İRADE Gücümüz, Kardeşliğimiz Geleceğimiz ​"
 Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu olarak karşınızdayız.  
Türkiye'de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak 81 İl'de, bu ortak açıklamayı aynı anda yapıyoruz.  
15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır.  
Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Birliğimiz ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk.  
Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur.  
Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır.  
Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir.  
Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz.  
Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizle gurur duyuyoruz.  
Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese, başta kahraman emniyet görevlilerimize ve TSK'nin şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız.  
Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz.  
Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz.  
Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz.  
Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz.  
Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Değerli Basın mensupları, Allah'a şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allah'ın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk.  
Bu şerden, hem demokrasimizi hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Hepimiz demokrasi konusunda toplumda sağlanan bu büyük mutabakatın değerini bilmeliyiz.  
Şimdi çok daha güçlü olmak, birbirimize daha fazla sarılmak, birbirimizi daha fazla sevmek zorundayız.  
Çünkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme, istihdam sağlama zamanı diyoruz.  
Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz.
Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz.  
Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız.  
Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.
Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim.  
Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz.  
Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.
Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.


 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.