banner461
banner195

ÖĞDER’den Kertenkele Dizisine Tepki

Şuurlu Öğretmenler Derneği Nevşehir İl Başkanı Mustafa Aydemir, TV Dizilerinin toplumu yozlaştırmaya devam ettiğine dikkat çekti.

ÖĞDER’den Kertenkele Dizisine Tepki
03 Kasım 2014 Pazartesi 16:48

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Şuurlu Öğretmenler Derneği İl Başkanı Mustafa Aydemir, TV Dizilerinin toplumu yozlaştırmaya devam ettiğine dikkat çekti.

100’e yakın kalitesiz TV dizilerinin, kontrol edilemeyen internet ve ahlak dışı yayınları sermaye edinmiş basın yayın varlığının unutulmaması gerektiğine dikkat çeken Şuurlu Öğretmenler Derneği İl Başkanı Mustafa Aydemir, bu konuya acil tedbir alınmasını istedi.

İmamlığı ve İmamları hafife alan Kertenkele isimli dizinin en kısa zamanda yayından kaldırılması gerektiğine işaret eden Aydemir, “Son yıllarda ülke gençliği giderek içkinin ve uyuşturucunun esiri haline gelmiştir. Yaşadığımız toplumda boşanmalar artmış, aileler dağılmış, gençler ahlâksızlıkta haddi aşmış, içki, sigara, uyuşturucu ve uçucu madde bağımlılığı gibi olumsuz davranışlar artmış durumdadır. Bu durumun altında yüze yakın kalitesiz TV dizileri, kontrol edilemeyen internet ve ahlak dışı yayınları sermaye edinmiş basın yayın varlığı unutulmamalı ve acil tedbir alınmalıdır. Televizyon dizilerinde milletimizin inanç değerleri ile alay etmekten vazgeçilmelidir. İmamlığı ve imamlarımızı hafife alan "Kertenkele" isimli dizi ve benzer diziler en kısa zamanda yayından kaldırılmalıdır. Birçok TV dizilerinde birbirlerini ayartmaya çalışan kızlı erkekli öğrenciler örnekleştirilmektedirler” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandas - 4 yıl önce
Varooool hocaaam aynen ne sacma dizi yapmislar yahuu adamlar reamen dalga geciyolar
Avatar
bos wer - 4 yıl önce
ya tamam size göre saçma ama biz ailecek izliyoruz dinle dalga geçer gbi olmşş ama iyi bir dizi kertenkele
Avatar
coşkun - 4 yıl önce
şuurlu öğretmenler derneği ile dizinin-imamlığın ne alakası var kardeşim bırak diyanet açıklama yapsın imamlar yapsın sen öğretmenlerle ilgilen
Avatar
Mustafa uçar - 4 yıl önce
Süper bir dizi, ben keyifle izliyorum. Öğretmenlere de önerim,sabırla izlesinler, o sahte imamın zamanla nasıl değişeceğini(öğretmenlerimiz, öğrenci yetiştirsinler)
Avatar
havuzcu hasan - 4 yıl önce
havuzdan ancak böyle film çıkar ...
Avatar
fatma - 3 yıl önce
Ayol ne alakası var