banner461
banner195

Öğretmenler Günü Mesajları

Nevşehir Milletvekili Av.Ebubekir Gizligider,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver,AK Parti Nevşehir İl Başkanı Kazım SunarNevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği(NÖGED) Başkanı Özden Taşğın,Kardelen Koleji,Altınyıldız Koleji ve Lara Koleji yayımladıkları mesajlarında Kasım Öğretmenler Gününde Öğretmenlerimizin günlerini kutladılar...

Öğretmenler Günü Mesajları
22 Kasım 2013 Cuma 10:20

banner143
banner134

AK PARTİ NEVŞEHİR MİLLETVEKİLİ EBUBEKİR GİZLİGİDER'DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebıubekir Gizligider, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gelecek nesillerin yetişmesinde büyük rol oynayan, onları geleceğe hazırlayan, her türlü fedakârlığı gösteren öğretmenlerimizin gurur ve onur gününü bir kez daha kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.

Zengin ve derin bir kültüre sahip olan ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine erişmesinde şüphesiz ki en büyük görev öğretmenlerimizindir. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı en iyi şekilde ve çağdaş bir donanımla yetiştiren, en zor koşullarda dahi ülkesine, milletine ve gelecek nesillere bağlı hizmet veren bütün öğretmenlerimize gösterdikleri fedakârlık ve özveri için ülke olarak çok şey borçluyuz. Ülkemiz, genç nesilleri dünün ve bugünün şartlarına göre değil, yarının şartlarına göre geleceğe hazırlayabilecek öğretmenlerle ulaşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerin en kutsalını seçen tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

 ÖZEL KARDELEN KOLEJİ'NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir açıklama yaparak, bütün öğretmenlerin gününü kutladı.

Özel Kardelen Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Menekşe, millet mekteplerinin açıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanın verildiği gün olan 24 Kasım"ı, Öğretmenler Günü olarak hep birlikte kutlamanın mutluğunu yaşadıklarını söyledi. Menekşe, “21. yüzyılın dünyasında; ülkelerin gelişmesi, çağı yakalayabilmesi ve küresel rekabette başarıya ulaşabilmesi, her şeyden önce eğitimli gençler sayesinde mümkün olacaktır. Cumhuriyetimizin erdemini öğreten, milletçe çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için de kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerini vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev yürütmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içerisinde sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için şefkat ve özveri ile fedakarlıklarda bulunan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor ve bu uğurda şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Sunar, “Geleceğimiz Öğretmenlere Emanettir”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Nevşehir  İl Başkanı Kazım Sunar, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle  bir kutlama mesajı yayımladı.

Sunar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanın verildiği gün olan 24 Kasım’ı Öğretmenler günü olarak hep birlikte kutlamanın mutluğunu yaşadıklarını söyledi.

Sunar, " Öğretmenlik yüce ve kutsal bir meslektir. Yarınlarımızı şekillendiren, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı daha bilgili, kültürlü ve donanımlı insanlar olarak yetişmesine katkı sağlamasıyla yüklendikleri görevin ne kadar zor ama ne kadar da yüce olduğunu göstermektedir. Hepimizin üzerinde öğretmenlerin emeği, öğretmenlerin üzerinde de bir başka öğretmenin emeği var. Bu kadar önemli ve ulvi bir mesleğe mensup olan öğretmenlerimizin sorunlarına hükümetimiz döneminde çözüm bulununmuş ve bu sorunların sıfıra indirecek çalışmalar da hiç aksamamıştır. Öğretmenlerimizin daha iyi şartlarda ve daha az sorunla uğraşması, eğitimin kalitesi ve geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bilgi ve birikimi açısından da çok önemlidir.” dedi.

Sunar, “Bu duygularla 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, vefat eden öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, yaşayan ve halen öğrenci yetiştirme sevdasına olan değerli öğretmenlerimize de sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam diliyorum” dedi.


NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÜNVER ;

 

“BÜYÜYEN VE GELİŞEN TÜRKİYE,ÖĞRETMENLERİMİZİN OMUZLARINDA YÜKSELECEKTİR”

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, eğitimli bireylerin yetişmesi yönünde hiçbir fedakarlıktan kaçırmayan öğretmenlerin, büyük  önder  Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği çağdaş medeniyetler seviyesini geçebilme hedefinde önemli  bir güç oluşturduğunu ifade etti. Ünver “ Büyüyen ve gelişen Türkiye,  öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecektir.”dedi.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e  TBMM tarafından verilen Başöğretmenlik ünvanını kabul ettiği gün  olan 24 Kasım  Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Mesajında ,yaşadığımız yüzyılda  bilgiyi elinde bulunduran toplumların başta ekonomi olmak üzere eğitim, teknoloji, sanayi,sağlık,ulaşım,kültür,tarım ve sanat gibi çok çeşitli alanlarda ciddi ilerlemeler yaşadığını kaydeden Ünver,  Türkiye’nin de yakın bir gelecekte bilgiyi temelde ana güç olarak belirleyecek güce ulaşacağına olan inancını her zeminde dile getirdiğini, bunun sağlanmasında öğretmenlerin vazgeçilmez potansiyel oluşturacağını kaydetti.

 

Türk insanının bilimden sanata, kültürden teknolojiye kadar her alanda çağdaş ve modern ülkeler seviyesine ulaşma ve sonrasında da bu ülkeleri bile geçmesinin en öncelikli çabası olduğunu mesajında vurgulayan Ünver, bilgi toplumuna ulaşılmasında  en temel taşın ise öğretmenler olduğunu kaydetti.

 

Her şeyden önce özveri ve fedakârlık mesleği konumundaki öğretmenliği kutsal olarak değerlendirdiklerini ifade eden Ünver mesajında şunları vurguladı;

 

“Gerek bugünün ve gerekse geleceğin Türkiye’sinin daha sağlıklı düzeye ulaşmasında öğretmenlerimizin de ciddi çabalarının varlığı her zaman için bizleri mutlu etmektedir. Eğitimin bir toplumun her alanda kalkınmasının temelinde yatan en önemli değer olduğunun bilinci içerisinde, eğitimi şekillendiren ve eğitimi verimli hale getiren öğretmenlerimizin  bu açıdan vazgeçilmez bir önem taşıdığına inanıyorum. Dünya tarihinde yüzyıllar boyunca büyük  medeniyetler kuran büyük Türk Milletinin ,bu hedefleri ortaya koymasında eğitime ve eğitimi veren öğretmenlere fazlasıyla önem verdiklerini görüyoruz. Şanlı tarihinde sadece dini konularda değil , fen bilimlerinde ve çok bir çok  sanat dalında yaşadığı  yüzyılı aşan bir çok buluş ve icatlara isimlerini gururla yazdıran bir büyük medeniyete sahip olan bizlerin, hızla küreselleşen dünyada,yine eğitimin ışığı ile daha modern ve çağdaş bir hayat sürme yönünde ciddi olarak çalışmamız gerektiğine inanıyoruz.Günümüzde hedeflenen modern ve çağdaş bir hayatın temeli ise bilgiye ulaşmaktan geçiyor.Bilgiyi ve buna paralel olarak teknolojiyi elinde bulunduran toplumlar, günümüzde uygar birer toplum olarak değerlendirilmekte ve dünyada büyük bir saygınlık görmektedirler. Bilgiye giden yolun da en önemli temel taşı öğretmenlerimizdir. Güzel ülkemizin bu hedeflere öğretmenlerimizin omuzlarında lükseleceğine olan inancım tamdır. Öğretmenlerimizi bu yönü ile de sadece yılın  bir günü değil,tüm yıl boyunca minnet ve şükranla anmamız gerekiyor. Büyük bir fedakarlık örneği de veren öğretmenlerimizi böylesine önemli olan günlerini kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar ve başarılar diliyorum. ”

NEVŞEHİR ÖĞRENCİ VE GENÇLİK DERNEĞİ

Doğruyu, güzeli, iyiyi, her alanda yeniliği ve yenileşmeyi savunan gerçekleri anlatan, milli birlik ve beraberliğimizin teminatı, geleceğin ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, görevini ifa ederken şehit olan tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dileriz.

Nevşehir Öğrenci ve Gençlik Derneği(NÖGED)

 Yönetim Kurulu Adına

Yrd. Doç. Dr. Özden Taşğın

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.